Wpis z mikrobloga

#twitter wyłącza darmowy dostęp do API z ledwie 7-dniowym wyprzedzeniem, bez podania cen po 9.02. Oznacza to, że wiele przydatnych aplikacji i zautomatyzowanych kont, które działają non-profit przestaną istnieć (zupełnie jak #otwartywykopmobilny, #zakop, #anonimowemirkowyznania, #idiomacademy, #dwielinie, itd). Coś wam to przypomina?
Widać #elonmusk uczy się biznesu od @m__b xD

https://twitter.com/TwitterDev/status/1621026986784337922

Nie ma to jak wydać 44 bańki na portal, żeby go potem w 3 miesiące roz***ać przez wprowadzanie zmian w ciągu 24h, bez researchu, przez widzimisie szefa ( ͡° ͜ʖ ͡°) by potem zwalić to na złe lewackie boty :P

@AnonimoweMirkoWyznania @DwieLinieBOT #wykop
  • 9
@zielonka18: No ale co się dziwisz. Tak jak na obrazku wyżej. Po co mają udostępniać treści za darmo jak mogą kazać wejść Ci na stronę i po chwili wywalić wielki baner, że masz się zarejestrować. Płaczesz, bo zabierają Ci darmowy dostęp do treści i spoko ale nie zasłaniaj się tu biznesem.
@To_ja_moze_pozamiatam o czym ty w ogóle piszesz? Większość znanych portali ma darmowe API, bo dzięki integracjom z nimi, są bardziej atrakcyjne dla użytkowników, więc jest ot win-win. Na Twitterze są aplikacje typu czytnik alt-text dla niedowidzących, boty wrzucające memy czy przysłowia, liczące statystyki, itd, które generując treści, przyciągają więcej użytkowników - odcięcie ich od API spowoduje dokładnie to samo, co stało się na Wykopie 2 tygodnie temu, czyli odpływ użytkowników na konkurencyjne
@zielonka18: Ok tu się zgadzam.
Wydaje mi się jednak (jak się mylę to niech ktoś mnie poprawi), że API było wykorzystywane do czytania tweetów w dużych ilościach przez niezalogowanych. Decyzja ta może wynikać z próby zablokowania tego.
Oczywiście można dyskutować czy to nie jest wylewanie dziecka z kąpielą.
Chyba faktycznie używano do czytania bez oznaczania jako "wyświetlone" albo bez pokazywania reklam ale tak czy inaczej, wystarczyło zaostrzyć limity i po kłopocie.

Oczywiście można dyskutować czy to nie jest wylewanie dziecka z kąpielą.


@To_ja_moze_pozamiatam: Ja mam wrażenie że jak na razie wszystkie zmiany tym się właśnie skończyły ( ͡° ͜ʖ ͡°) - legitne projekty przestaną działać, a trolle będą mogły funkcjonować, tylko trochę drożej niż dotychczas.
@Defined: @WschodZachodPolnocPoludnie Ale gdzie ja coś pisałem o upadaniu? xD Mówię tylko że coraz gorzej się z niego korzysta, bo zmiany są wprowadzane kompletnie z czapy, zresztą podobnie jak nowy Wykop. Przecież wiadomo, że ta apka pewnie nigdy nie upadnie, co najwyżej straci userów/zainteresowanie. BTW są już te wiadomości szyfrowane e2e, które miały być priorytetem, czy tylko dla płacących?

@SpeaRRR dobre pytanie :)