Wpis z mikrobloga

#szuszarka

Dobra, bo siedzę nad tym tematem i się doktoryzuje z suszarek, a żona "suszy" mi głowę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co kupić do maxymalnie 3k?
Z wymagań to:
- najlepiej z pompą ciepła
- czujnik wilgotności
- fajnie jakby miała podłączenie do odpływu
- dobra filtracja od kłaczków bo nie mam zamiaru czyścić kondensatora ręcznie
- otwieranie na lewo lub możliwość zmiany kierunku
- szukam oferty z ratami 0%

Z agdmianiak rzuciła mi się w oczy taka:
https://www.avans.pl/agd/pralki-i-suszarki/suszarki/suszarka-whirlpool-fft-m11-9x3wsy-pl?utm_campaign=2023-01&utm_term=Suszarki&ceneo_spo=true&ceneo_cid=af8cfa06-dd76-179b-6d39-20d9013227b6&tduid=54edf9dbccdf5aba9d6bd2cebcc96151&utm_source=fCAdkEcDcq&utm_medium=linktxt&utm_content=2381265

Jeżeli to ma jakieś znaczenie będzie wstawiana na Amica DAW 7123 LCB - 7kg. I tu mam dodatkowe pytanie: czy mając pralkę 7kg warto pchać się w suszarkę o większej pojemności typu 9kg? Nie chce żeby mi coś zostawało po praniu co się nie zmieści.

I PYTANIE BONUS: jakiś polecamy łącznik (tak wiem, że może stać bez) z wysuwanym blatem + drabinka? (w jednym elektromarkecie widziałem coś takiego ale za 250zł )
  • 10
@Bartezowsky: Ja kupiłem niedawno lG za 3200 ale mozna szukać promek. Pompa ciepła, podwójny filtr na kłaczki, automatyczne czyszczenie skraplacza, odprowadzenie wody bezpośrednio do kanalizacji , WiFi + mozliwośc ustawienia własnych programów. Bardzo fajna suszarka.
@Bartezowsky ja mam ELECTROLUX EW8H358SP PerfectCare. Stoi na pralce Indesit na takim łączniku Łącznik uniwersalny STA9GW3. Pralka jest płytsza gabarytowo niż suszarka, ale nie ma z tym problemu. Używam dwóch programów. Aha, można podłączyć ją do kanalizacji, ale ja wody używam do żelazka. Żona zadowolona, pierze jak szalona.
@Bartezowsky: bierz jakiegoś siemensa albo boscha. Popatrz na Peppera, mozna wyrwać dobre modele za 2-2,5k. A co do wagi - mam pralkę 5kg a suszarkę 8kg i te 3kg różnicy są OK. Nie bierz 7kg suszarki przy 7kg pralce.
I koniecznie z odpływem jak masz gdzie podłączyć!
@Bartezowsky: mam Bosch WTW8546KPL, ktory pasuje do twoich wymagan i jest spoko. Jak podlaczysz do odplywu to tylko klaki wywalasz i nara. Bez czyszczenia gdzies glebiej po zdjeciu obudowy. Drzwiczki obrocisz bez problemu. Czujnik wilgotnosci slabo dziala z mala iloscia rzeczy np wrzucasz tylko bluze i koszulke. Po 30 minutach mowi ze suche a pranie jest dalej wilgotne. Ale to kwestia wprawy bo przy malym wsadzie ustawiam program czasowy czyli na