Wpis z mikrobloga

@Partacze: Ja przestałem oddawać, bo brałem leki, po roku wróciłem RCKiK i odrzucili mi donację, bo mam za niskie płytki (mam genetycznie niski poziom), więc mogą wyciągnąć 1j zamiast 2j płytek. Wcześniej nie było problemu przy oddaniu 10 l xD
@sotilas: ale zdajesz sobie sprawę, że wielu nie idzie tylko po to, by zrobić sobie wolne, a wielu pracodawców i tak takiego wolnego nie respektuje (zapewne mając tok myślowy podobny tobie)? Krew to towar deficytowy i nie można go utworzyć w laboratorium, a czekolada ma za zadanie dostarczyć energii po donacji. Dzień wolny z kolei, to czas na dojście do siebie, a każdy reaguje inaczej jak to napisał @zdjecie_z_wenszem. Podrośniesz
@kanapka_ze_smalczykiem: zobacz jakie przywileje mają krwiodawcy w krajach Europy zachodniej, w porównaniu z nimi mamy eldorado
@Partacze dlaczego rząd każe płacić przedsiębiorcom za poprawę opieki medycznej, gdy padały inne pomysły (np dodatki do emerytury lub zniżki na PKP) to rząd je olewał bo to rząd musiałby za nie płacić
@funkmess zniżki na komunikację miejską zostają po staremu bo to kwestia samorządu, zniżki na PKP zostają do końca marca
@mroznykasztan rząd lubi
@deryt: @KrwawyBot
Czy ja wiem czy populistyczne ? Jak się pytałem pielęgniarki to faktycznie po zmianie widać przyrost dawców no i najwięcej ludzi przychodzi w czwartki i poniedziałki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale w dłuższej przepytywanie 10-20 lat liczba dawców tak jak i liczba młodych ludzi( bo krew oddają głównie w miarę młodzi koniecznie zdrowi ludzie i to głównie mężczyźni) bez takiej interwencji by się zmniejszała, za
Jak się pytałem pielęgniarki to faktycznie po zmianie widać przyrost dawców no i najwięcej ludzi przychodzi w czwartki i poniedziałki

@sindram: zmiana jest widoczna w porównaniu z początkiem pandemii gdy krwiodawstwo się zapadło, w stosunku do 2019 nie ma znaczących różnic

Ale w dłuższej przepytywanie 10-20 lat liczba dawców tak jak i liczba młodych ludzi( bo krew oddają głównie w miarę młodzi koniecznie zdrowi ludzie i to głównie mężczyźni) bez takiej
@KrwawyBot:

tylko czy ci młodzi ludzie skorzystają z tego benefitu? ilu z nich pracuje na UoP?

młodych ludzi tj mam na myśli ludzi w wieku 18-40, którzy sa en masse zdrowi, pracuje większość.

przetestowana ale czy skuteczna? na pewno najtańsza - bo przerzuca koszty na innych

Oczywiście( ͡° ͜ʖ ͡°)
ihmo jakbym ja miał cos jeszcze dodać, to faktycznie za te 18 litrów przydałby sie większa zniżka
@tgrzebien: @zdjecie_z_wenszem
Oczywiście ze człowiek jest osłabiony przez jakimś czas, no chyba ze oddaje osocze z płytkami( ͡° ͜ʖ ͡°) Przez kilka godzin nawet bez mocniejszego wysiłku, a przez dłuzszy czas przy uprawianiu sportów, w końcu pozbywa się erytrocytów, gdyby było inaczej kolarze czy inni sportowcy próbujący dopingu jeszcze jakiś czas temu, nie przetaczali sobie by krwi, albo nie kombinowali z lekami zwiększanymi produkcje erytrocytów w organizmie.(