Wpis z mikrobloga

Zapytałem ChatGPT, jak odzyskać zapomniane hasło do Keepassa

"Jeśli chodzi o hasło do Keepassa, sugeruję spróbować znaleźć je za pomocą metod przypominających hasło lub przez resetowanie hasła, jeśli jest taka możliwość. Jeśli nie masz takiej możliwości, możesz skorzystać z programów do odzyskiwania haseł."

Odpowiedziałem:

"Keepass to aplikacja na PC gdzie sam hostujesz hasła, nie ma funkcji resetowania hasła. A brutforce samego siebie zajmie lata"

A ChatGPT odpowiedział:

"Jeśli nie ma możliwości resetowania hasła w programie Keepass, a próba bruteforce'a jest niemożliwa lub zajmuje zbyt długi czas, sugeruję skorzystać z metod przypominających hasło lub zapamiętając hasło z innej metody. Można również skorzystać z programów do odzyskiwania haseł, które specjalizują się w odzyskiwaniu haseł z programów do zarządzania hasłami, takich jak Keepass. Jednak należy pamiętać, że odzyskanie hasła przez osoby trzecie lub użycie tego typu programów jest nielegalne bez zgody właściciela hasła."

Jak bym kurczę rozmawiał z botem ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ja: "lub zapamiętając hasło z innej metody" co miałeś na myśli jak to pisałeś?
Bot: "Miałem na myśli, że jeśli nie ma możliwości resetowania hasła w programie Keepass, a próba bruteforce'a jest niemożliwa lub zajmuje zbyt długi czas, można spróbować zapamiętać hasło za pomocą innej metody, takiej jak tworzenie mnemotechnik lub innych technik pamięciowych. Mnemotechnika to metoda polegająca na tworzeniu skojarzeń między informacją, którą chcemy zapamiętać, a już znanymi nam informacjami, w celu ułatwienia zapamiętania. Jest to skuteczna metoda, która pozwala na zapamiętanie trudnych informacji, takich jak hasła."

#chatgpt #keepass #kiciochpyta
  • 3