Wpis z mikrobloga

Mirki, dostałem wezwanie na badania do orzecznictwa ZUS na komisje lekarską. Chodzi o L4 (dokładnie o 2gi miesiąc) miałem połamaną kość śródręcza. Po 4 tygodniach (tyle wynosiło moje pierwsze zwolnienie) u specjalisty został zdjęty gips, lekarz zalecił 3 tygodnie ortezy i wypisał zwolnienie na kolejny miesiąc. Komisje mam na termin koncowy tego drugiego zwolnienia. Ręka jest bez gipsu, w teorii powinienem iść tam już bez ortezy. Jakie bedzie nastawienie lekarzy do tego typu urazu? Tak długie zwolnienie dostałem od specjalisty, nie mam kompetencji żeby je podważać. Czy cofną mi świadczenie? Miał ktoś podobną sytuację? #zus #l4 #komisjalekarska #swiadczenia #pracbaza #korposwiat #januszex #ubezpieczeniezdrowotne
  • 7
@cubasaozora: ortopeda chciał mi ogólnie wypisać zwolnienie na 2 miechy, tylko ja się na to nie zgodziłem, ponieważ to drugie złamanie tej samej ręki (1 raz - wyrwanie ze stawu 5tego palca ręki, leczenie operacyjne, teraz kość srodrecza tej samej ręki, tez 5 palca). Stąd nalegał na tak długie zwolnienie.
Czas między urazami kwiecień/grudzien