Wpis z mikrobloga

Uwaga podaję przepis jak ze zwyczajnej "zupki chińskiej", zrobić coś co już bardziej można nazwać posiłkiem:
- Po pierwsze, primo - nie rób Vifona tak jak napisano w instrukcji. W instrukcji napisano, żeby zalać makaron, proszek i olej wrzątkiem i zostawić na 2 minuty. Może i się tak da ale zapewniam, że dużo lepszy smak uzyskasz jak zagotujesz chinola w garnku i go 3 - 4 minuty pogotujesz na wolnym ogniu. Już sam tak przygotowany Vifon będzie dużo smaczniejszym "daniem"

- Po drugie, primo - ważne są dodatki - dodaj sobie ugotowane jajko ale takie fajne na pół miękko - takie 7-minutowe, jak jesteś kozak to ugotuj sobie to jajo dzień wcześniej i zamarynuj w sosie sojowym z imbirem, czosnkiem - będzie w pytę na drugi dzień (trzymaj w lodówce) ale takie zwykłe też da rade. #!$%@? takie jajo przekrojone na pół do zupy, dodaj posiekany szczypiorek (daj go dużo), jak lubisz możesz zetrzeć i #!$%@?ć do zupki ząbek czosnku. Jak lubisz ostre #!$%@? ostrego sosu sambal, możesz dodać trochę kukurydzy z puszki albo tych kiełków fasoli mung z puchy.
Taka zupka jest już na serio bardzo fajnym posiłkiem ale jak chcesz ją #!$%@?ć na jeszcze wyższy level dodaj do niej 3-4 plastry podsmażanej wędliny - najlepiej sprawdza się boczuś albo ta surowa wędlina w typie wędzonki krotoszyńskiej, ale zwykła sopocka też da radę. Pokrój wędlinę na plasterki nieco grubsze niż dajesz na kanapkę i podsmaż na patelni do zrumienienia, #!$%@? do zupy przed samym podaniem. Teraz jesteś naprawdę kozak i masz fajny posiłek, w sumie z byle gówna i niewiele czasu zajął ci tunning tego chinola a efekt jest naprawdę dobry.

- Po trzecie, primo - ultimo: eksperymentuj - zaproponowałem dodatki, które sam lubię, ale przecież możesz skomponować listę swoich ulubionych dodatków, może odkryjesz jakieś fajne połączenie.

#gotujzwykopem #zupkichinskie #vifon #kuchnia #kuchniaazjatycka #kuchenneinspiracje
  • 5
@Chrystus: o widzisz mireczku, woda z lodem dobra sprawa, ja zazwyczaj po prostu wrzucam pod zimną wodę z kranu - a jajo w zależności od wielkości gotuje 6 albo 7 minut. Czasem niestety nie wyjdzie pożądana konsystencja żółtka ale zazwyczaj udaje mi się utrafić. Ja do wody, w której gotuje jajka dodaje jeszcze sporo soli i łyżkę octu - ten ostatni pomaga na pękające skorupki
@lagrande: troche #!$%@? ale cóż, moge ci wybaczyć. Najlepszy vifon Curry to ten co do niego dorzucisz szczypte soli, szczypte ostrej papryki i szczypte Curry i zjesz w max 10 minut wtedy jest dopiero taki jaki powinien być, taki jaki był dawniej, ostry ze smakiem. W życiu nie radze robić z tego zupy takiej o której piszesz . To jest zupa na 3-7 minut najdłużej