Wpis z mikrobloga

Mirki, kupuję niedługo bilet #interrail i za tydzień/dwa wyruszam w podróż na trasie - Warszawa - Berlin - Lozanna - Paryż - Frankfurt - Berlin - Warszawa. Z racji tego że to bilet dzięki któremu mogę wsiąść w praktycznie każdy pociąg, polecicie proszę coś ciekawego na tej trasie ;)

#niemcy #francja #szwajcaria #podroze #pytanie
  • 25
  • Odpowiedz
@bohlen: btw, trochę pytań: długo wychodzi taka trasa? czy w pociągach są też miejsca do spania w cenie biletu, no i czy w ogóle drogi taki bilecik?
  • Odpowiedz
@bohlen: dzięki, zastanawiałem się czy dałoby radę zrobić sobie noclegi na torach, ale to chyba nienajtańszy wariant, i przy dwóch adult też już niekoniecznie konkurencyjnie względem np. samolotów... a szkoda :)
  • Odpowiedz
@bohlen: Taniej wyjdzie Ci odwiedzić Holandię i Belgię niż jechać do Szwajcarii. W tych krajach masz pociągi z interrail bez dopłat, a za każdą podróż TGV musisz dopłacić jakieś 18 euro. Do tego chyba wiesz że z wawy do berlina i w drugą stronę interrail Ci się nie przyda. Na taką wyprawę musisz z 2 tygodnie poświęcić, jak poświęcisz mniej to za dużo nie zobaczysz.
  • Odpowiedz
@BBarwik: Szwajcaria jest najważniejszym punktem mojej podróży. A co do rezerwacji, mam za mało czasu żeby zamawiać je na adres domowy, więc najlepiej jak mógłbym odebrać je bezpośrednio na stacjach. Czy da się zrobić tak, żeby rezerwacje na trasie Berlin - Lozanna odebrać w Berlinie, a na trasie Genewa - Paryż odebrać w Genewie?
  • Odpowiedz
@bohlen: Powodzenia. Jeśli chcesz tą podróż odbyć w miarę dobrych warunkach to szykuj co najmniej 500-800 euro. Jak będziesz wszystko starał się robić najtaniej jak się da to za długo nie wytrzymasz takiej podróży, no chyba że masz duże doświadczenie w takim podróżowaniu.
  • Odpowiedz
@BBarwik: a na trasę Genewa - Lyon trzeba robić rezerwacje? Przy okazji, z Montreux odjeżdża taka kolejka, jedzie na górę Roche de Naye, kosztuje kilkadziesiąt franków, gdy ją wyszukuje w tabeli odjazdów na stronie Interrail, przy danym pociągu nie ma słowa o tym że rezerwacja jest konieczna - to znaczy że mogę pojechać w cenie biletu?
  • Odpowiedz
@bohlen: Na trasie Genewa-Lyon nie trzeba rezerwacji. Co do innych tras to nie wiem, ale zapewne jeśli nie ma potrzeby rezerwacji to można jechać za darmo.
  • Odpowiedz