Wpis z mikrobloga

Czy istnieje jakikolwiek sposób na pokonanie efektu aureoli? Jacy byśmy byli jakby nasz wygląd odzwierciedlał charakter? Gdyby osoby słodkie i urocze w środku mialy uroczy wygląd. Gdyby osoby niemile, wyniosłe wydawaly nam się brzydkie. Ale to tak nie działa. Można oszukiwać. Jak jesteś piękna kobieta, to mozesz być niemiła i mieć zły charakter, ale i tak każdy będzie to tłumaczył, ze jesteś po prostu zadziorna, wiesz czego chcesz. Chyba ze jesteś brzydka, to wtedy masz po prostu paskudny charakter. Możesz być zajebistym chadem i koleżanki będą się rozpływać, ze jesteś taki słodki i kochany, mimo ze 10 minut temu dokuczałeś szkolnemu przegrywowi i pyskujesz nauczycielom. No chyba ze dokuczales przegrywowi mając aparycje zwykłego seby, to wtedy jesteś patusem i nie jesteś kochany tylko jesteś postrzegany jako śmieć cokolwiek nie zrobisz. Życie nie jest o tym jacy jesteśmy ale na jakich wyglądamy. I my siłą rzeczy stajemy się tacy na jakich wyglądamy, bo chcemy pasować, nie chcemy wzbudzać w ludziach ani w sobie dysonansu. Dobrze wiemy, ze nie dla każdego jest bycie postrzeganym dobrze. Nieważne ile się śmiejesz i jak szczerze, dopóki robisz to krzywymi zębami to jest to obrzydliwe. Taki jest świat.
#przemyslenia #przegryw #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow
  • 17
Resting bitch face,


@Inevera: ok, może odrzucać.
Ale mimo wszystko dziwne, bo głupia nie jesteś, jakiś tam talent masz, toksyczna nie jesteś, w sumie ciekawa ...
Hy ...( ʖ̯)
@localoca: tak apropo, to jedna z rzeczy która mi sie właśnie nie podoba u Tolkiena, to że utożsamił brzydotę estetyczną z tą moralną. Rozumiem że to taka forma narracji, choć wg mnie na dłuższą metę wadliwa, a przynajmniej w takim zidiociałym społeczeństwie.
@Kiszon87: To nie tylko u Tolkiena. Księżniczka jest piękna i dobra, a wiedźma brzydka i zła. Książę jest piękny i dobry, a jakiś antagonista chcący przejąć tron jest zły i brzydki. Tak jest wszędzie i dopiero od niedawna mam wrażenie, że zaczyna się trochę nad tym pracować.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kiszon87: moja niewylewność polega na tym, że nie lubię rozmawiać na niekonkretne tematy, zawsze musi być jakaś wartość z rozmowy, a jeszcze lepiej powinna być to rozmowa w granicach moich zainteresowań. Nie cierpię gadać byle gadać lub mieć misję wypełnienia ciszy jakąkolwiek rozmową, cisza jest fajna, można się porozglądać i dostrzec załamanie światła na blacie w kolorze tęczy, na przykład.
Ciężko łapać vibe z ludźmi z takimi umiejętnościami xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kiszon87: z moich najlepszych żartów tylko ja się śmieję xD i mam wrażenie, że żartuje za dużo, może to też ma jakiś negatywny odbiór, kto wie.