Wpis z mikrobloga

Pytanie techniczne. Syn gra na #ps4 na moim koncie w fortnite. Kupuje sobie #ps5 i się loguje na swoim koncie. Czy możemy grać jednocześnie w inne gry w tym samym czasie? On w tego swojego fortnite a ja w jakaś inną grę. Na tym samym koncie w tym samym czasie? Da się tak?
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@robvan: Tak, pod warunkiem, ze on bedzie gral w wersje gry na ps4, a Ty w swoja gre w wersji na ps5. Jesli nic sie nie zmienilo, to psn identyfikuje aktywne konto po id gry, a nie id konsoli.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@robvan: nie. Jeśli zalogujesz się na swojej konsoli to jego wyloguje. Ale po prostu na ps4 stwórz nowy profil młodemu ale w ustawieniach zrób że Twoje konto "będzie podstawowe" czy jakoś tak. W tej sposób młody będzie grał w twoje gry na swoim koncie a Ty na swoim na ps5 i nawet możecie razem grac w tą samą grę
@robvan: Reddit twierdzi, że da się, pod warunkiem, że na PS5 będziesz grał w gry w wersji PS5. Jeżeli odpalisz na PS5 jakąś grę w wersji na PS4 to wtedy na PS4 zostaniesz wyrzucony z sieci.

Czy dokładnie tak jest - nie wiem. Nigdy nie próbowałem grać jednocześnie na PS4 i PS5. Sprawdziłbym, no ale nie mam już PS4.