Wpis z mikrobloga

Pytanie o odpowietrzenie kanalizacji.

Mój projekt przewiduje jedynie jedno odpowietrzenie na wysokości pralni (pod garażem kanaliza wychodzi z domu).

Majster kładący rury pod chudziaka powiedziała, że jest ok (a wprowadzili kilka poprawek i sugestii w innych miejscach), kierownik budowy również. Ale rozmawiam aktualnie z firmą która będzie robiła hydraulikę (piony, instalację) i powiedzieli, że ZDECYDOWANIE potrzebuje jeszcze jednego odpowietrzenia nad łazienkami bo w aktualnym układzie będzie mi się cofać woda z odpływów w łazienkach przy spuszczaniu wody oraz może z nich śmierdzieć.

Kto ma racje? Chcę, żeby było porządnie tylko muszę mieć pewność bo dodanie drugiego pionu będzie wiązało się z wierceniem w żelbetonowym stropie oraz przeróbką w dachu (dodanie kominka).

#budowadomu #budujzwykopem #remontujzwykopem
ATAT-2 - Pytanie o odpowietrzenie kanalizacji. 

Mój projekt przewiduje jedynie jed...

źródło: comment_1673785563ocKXL4OcWUGLxohXFlRyrT.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jarek_P: dzięki, brzmi to sensownie

W takim razie plan mam następujący :

Przy pralni zostawiam przepust i puszczam rurę aż na strych zostawiając ją zaraz za
  • Odpowiedz
1. Mogę je też połączyć - Czy moge to zrobić na strychu po podłodze czy musi to iść wyżej?


@ATAT-2: lepiej, żeby szło wyżej, ze spadkami, np. po "spodzie" dachu.

2. Jaka średnica rurki do napowietrzania?


@ATAT-2: taka, jak średnica pionu, zwłaszcza ten kiblowy nie powinien być zwężany.
  • Odpowiedz
@Jarek_P: dzięki za konkrety. W tym układzie chyba zrobię prawilne napowietrsenie na dach nad ubikacjami a w drugim rurę na strych z napowietrzaczem.

Albo dwa piony dachowe jak mnie najdzie :)
  • Odpowiedz