Wpis z mikrobloga

Pytanie o odpowietrzenie kanalizacji.

Mój projekt przewiduje jedynie jedno odpowietrzenie na wysokości pralni (pod garażem kanaliza wychodzi z domu).

Majster kładący rury pod chudziaka powiedziała, że jest ok (a wprowadzili kilka poprawek i sugestii w innych miejscach), kierownik budowy również. Ale rozmawiam aktualnie z firmą która będzie robiła hydraulikę (piony, instalację) i powiedzieli, że ZDECYDOWANIE potrzebuje jeszcze jednego odpowietrzenia nad łazienkami bo w aktualnym układzie będzie mi się cofać woda z odpływów w łazienkach przy spuszczaniu wody oraz może z nich śmierdzieć.

Kto ma racje? Chcę, żeby było porządnie tylko muszę mieć pewność bo dodanie drugiego pionu będzie wiązało się z wierceniem w żelbetonowym stropie oraz przeróbką w dachu (dodanie kominka).

#budowadomu #budujzwykopem #remontujzwykopem
Pobierz ATAT-2 - Pytanie o odpowietrzenie kanalizacji. 

Mój projekt przewiduje jedynie jed...
źródło: comment_1673785563ocKXL4OcWUGLxohXFlRyrT.jpg
  • 25
@holihopter: Czy ty poważnie czytasz co ja piszę oraz co ty piszesz?

Ja się pytam o odpowietrzenie kanalizacji
ty mi piszesz że to żaden koszt,
ja ci piszę że jednak się mylisz bo wiąże się to z kosztami
Ty mi odpowiadasz, że jednak piszesz o napowietrznikach

¯\_(ツ)_/¯

Napiszę więc ponownie - pytam o ODPOWIETRZENIE kanalizacji
Kto ma racje? Ch


@ATAT-2: firma ma rację, to co ci wmawiają majstry to jest jakieś kuriozum. Pion, zwłaszcza taki ze sraczami MUSI się kończyć kominkiem, napowietrzenie gdzieś po drodze nic nie da.
@ATAT-2: a i jeszcze jedno: tak patrzę na ten rzut, który pokazujesz i mam wrażenie, że obecne położenie wentylacji kanalizy jest dokładnie po nic i niczemu nie służy. Jeśli jesteś na etapie chudziaka, to z tej wentylacji bym zrezygnowął w ogóle (a jeśli rura już jest, to zaślepić i zapomnieć, po prostu nie ciągnij jej wyżej), a zrobił tylko wentylację na zakończeniu rzeczywistego pionu obsługującego kanalizę na poddaszu. Przesuń projektowany kominek
@Jarek_P: Niestety wykonany został już przepust pod ten kanał wentylacyjny a w łazienkach nie :/
Tak więc obawiam się, że może mnie czekać kucie stropu nad łazienkami i dokładanie kominka na dachu (ʘʘ)
@ATAT-2: A mnie ciekawi czy taki napowietrznik to musi być wyciągnięty ponad dach czy mógłby się kończyć na strychu nieużytkowym. Chodzi mi o to czy z tego śmierdzi bo powietrze to na strychu by miało skąd zasysać.
Sam mam zrobione 2 takie wyjścia ale jedno narazie zaślepiam i zobacze co będzie.
@Lorenzo_Sicario: tak, może z tego śmierdzieć, dlatego formalnie umiejscowienie kominka wentylacji kanalizy na dachu nie jest dowolne, musi spełniać pewne warunki (minimalna odległość od okien i wentylacji pomieszczeń). Niemniej zostawianie wylotów po prostu pod blachą/dachówką jest dość popularnym rozwiązaniem.
@ATAT-2: no dobra, teraz już jest jaśniej. Z tego obecnego pionu jednak nie bardzo możesz rezygnować, bo tamże masz projektowaną na górze pralkę. Tylko mam wątpliwości, czy pion wyłącznie dla pralki musi mieć swoją wentylację ponad dach. Pralka nie wyrzuca wody aż tak wielkim strumieniem, by wypełnić rurę fi75, tam można by z tej wentylacji spokojnie zrezygnować, jedynie wyprowadzić rurę na poddasze i tam zaślepić, zostawiając sobie możliwość wstawienia napowietrzacza, jeśli