Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #awaria

Life hack dla posiadaczy Forda Fiesty/Fokus. Po wymianie padniętego akumulatora na nowy czasami blokuje się immobilizer co objawia się odcięciem zapłonu a nie pompy paliwa czyli rozrusznik kręci, pompę paliwa słychać ale silnik nie odpala. Mechanik w takim przypadku diagnozuje brak kompresji na cylindrach a to spore koszty a wystarczy 3 razy otworzyć i zamknąć drzwi wkładając kluczyk do zamka a następnie wsadzić go do stacyjki, przekręcić na dwójkę odczekać pół minuty wyjąć kluczyk po czym włożyć go z powrotem i fura zapali od dotyku ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • 15
@Afrobiker: odcięcie zapłonu jak wskazuje nazwa odcina np. napięcie w cewkach i nie ma iskry w silnikach benzynowych, a nie zabiera magicznie właściwość ściskania mieszanki przez tłok w cylindrze.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Afrobiker: u mnie jeden z poprzednich właścicieli założył odcięcie zapłonu i trzeba było wciskać jakiś śmieszny przycisk. Ile ja się z tym gunwem umęczyłem, teraz jest spięte na krótko. Ogólnie elektryka w focusie to jakaś czarna magia ( ͠° °)
@Sssd 3 dni walczyłem z furą żony po wymianie akumulatora. Ściągałem nawet znajomego mechanika z którym wykręciłem świece i podłączyłem czujnik.na 3 garach wykazał 0 a na jednym 3 bary. Zakładam że czujnik miał walnięty ale o mały włos auto poszło by na szrot bo taka naprawa to rwanie silnika i sprawdzenie wałka rozrządu oraz zaworów i pierścieni na tłokach a to dobre 4k czyli 1/3 wartości Fiesty mk6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Afrobiker: noo, samochód z 2005, kupiony za 9k na koniec 2020, a w 2021 założyli w ASO nową belkę tylną, wahacze dolne i skrzynkę bezpieczników ( ͡° ͜ʖ ͡°) Gdzie sama belka może kosztować 2k zł, bo to chodliwy towar(duży problem z rdzą)
@Afrobiker: taki protip na przyszłość. Jak nie ma sprężenia według urządzenia mierzącego, a silnik kręci to daj na bieg i zobacz czy jesteś w stanie samochód pchać be problemu.
@Sssd jest też inny sposób. Wykręcasz świece, kręcisz rozrusznikiem i nagrywasz dźwięk silnika a następnie wykręcasz je z powrotem i kręcisz ponownie. Przy braku kompresji dźwięki powinny być podobne ( ͡º ͜ʖ͡º)