Wpis z mikrobloga

@F2f9TkqT5b: Dla nas raczej oznacza to ekstremalne zjawiska pogodowe, problemy z wodą itp. Czytałem też, że dla świerka albo jodły jest już u nas za gorąco.
Nie wiem jak rolnictwo, ale pewnie też będą nas czekały problemy
  • Odpowiedz
@Luks_x: @Matt_888: Dodajmy do tego problemy z gospodarką wodną, a raczej brak takiej gospodarki. Coś tak podstawowego, jak melioracja i retencja, w wielu rejonach Polski nie istnieje.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 21
@Matt_888: Czy to oznacza, że będzie tak gorąco, że woda zacznie parować i wszyscy umrzemy z przegrzania i pragnienia?

@F2f9TkqT5b: W Polsce? Jedyny problem, to susze, ale to będzie jebitny problem. Pada tyle samo co 50 lat temu, ale rzadziej (opady są bardziej intensywne, więc więcej z nich zleci prosto do Bałtyku) + mamy średnio 2 stopnie cieplej niż 50 lat temu (np. na zachodzie kraju bliżej 10,5 stopnia niż
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@sztach:


Jak ostatnio sprawdzałem, to jeszcze w kranie była.

@F2f9TkqT5b: no ale latem coraz częściej będzie się zdarzać, że ktoś nie będzie mógł sobie basenu na ogródku napełnić, czy podlać trawy

Albo coraz częstsze wiosny z opadem bliskim 0mm
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@sztach: Ale wy się nabieracie na wszystko łatwo xD Tak samo miał być ten słynny kryzys Energetyczny na zimę i co? i gówno

@SayNoToPrzegryw: co xD śledzę pomiary od dłuższego czasu i trend jest oczywisty, śmiertelnych upałów w Polsce nie będzie, a o tym się tylko mowi w kontekście ocieplenia
  • Odpowiedz
@Tymajster: Po prostu kocham to, jak wykopkowe Mirki wszystko wyolbrzymiają, a w rzeczywistości po prostu im się dupa w lato grzeje i szukają jakichś Zasłon naukowych na to, aby nie powiedzieć wprost o tym, że nie lubią ciepła ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Poza tym jak mówiłem wyżej, gdyby ta susza ciągle tak trwała to byśmy już mieli pustynię na Polsce i cała Europa w rejonie śródziemnomorskim byłaby
  • Odpowiedz
@sztach: No cały czas o tym mówię, że na południe Europy jest zielona i o wiele cieplej niż w Polsce i jakoś nie ma tych tragedii odnośnie suszy Klęsk żywiołowych o których tak się trąbi w Polsce, bo temperatura 30°C osiąga
  • Odpowiedz