Wpis z mikrobloga

Może być to osoba transpłciowa, a nie jest to choroba psychiczna


@Panoxar:
Nie transpłciowa, a interpłciowa jak już lub hermafrodyta jeśli wolisz. To dwie różne rzeczy.
Hermafrodyta to wynik działania natury, a 'osoba transpłciowa' to efekt zaburzeń psychicznych.
Udowodnij


@Panoxar: xD
Dobra, nie mam siły. Pisze człowiek długie elaboraty, a przyjdzie i rzuci jednym słowem. Idź poczytaj czym są hermafrodyci i z czego to wynika. Idę porobić coś bardziej konstruktywnego niż edukowanie kogoś kto nie rozróżnia interpłciowości od "transpłciowości".

Żegnam
@qrak01: Rzucasz jakimś słowem "hermafrodyci " (wiem, co to), które nie ma żadnego związku z dyskusją. Stawiasz tezę, która stoi w sprzeczności z aktualną wiedzą naukową, jest obraźliwa dla innych i nie potrafisz jej udowodnić. Nigdzie nie pisałem o interpłciowości, wyjechałeś z tym od tak i chcesz (w sumie to nie, ale niby mógłbyś) mnie na ten temat edukować.
@Dakkar: Już odpisywałem na podobne pytania. Jeżeli ktoś mówi, że jest Napoleonem, to spodziewałbyś się, że posiadałby tę samą wiedzę co Napoleon i zachowywałby się dokładnie w ten sam sposób, co można łatwo zweryfikować. Zachowanie takiej osoby różniłoby się od oczekiwanego, gdyby założyć, że jest ona Napoleonem. W przypadku osób transpłciowych zachowania zaobserwowane nie różniłyby się od oczekiwanych. Ogólnie kryteria bycia konkretną osobą są dużo bardziej restrykcyjne, więc nie jest to
@Dakkar: Jeśli wiedziałby dokładnie to co on i nic więcej, czyli miałby w sobie kopię jego umysłu, to można by było go za niego uznać. Nie jest to możliwe do stuprocentowej weryfikacji, ponieważ Napoleon od dawna nie żyje i nie mamy możliwości dokładnego porównania.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dakkar: Jeśli wiedziałby dokładnie to co on i nic więcej, czyli miałby w sobie kopię jego umysłu, to można by było go za niego uznać. Nie jest to możliwe do stuprocentowej weryfikacji, ponieważ Napoleon od dawna nie żyje i nie mamy możliwości dokładnego porównania.

@Panoxar: czy facet uznający się za kobietę ma w sobie kopię umysłu kobiety?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Rodriquez: To eksperyment myślowy, nie musi być to możliwe, żebyś odpowiedział na to pytanie, ale dalej boisz się udzielać odpowiedzi.

@Panoxar: skąd mężczyzna może wiedzieć, że czuję się jakby był kobietą? Skąd ktoś może wiedzieć, czy cuzje się jak mężczyzna albo kobieta? Chyba nie da się określić, czy czujesz się tak, czy tak, skoro nikt na świecie nigdy nie był kobietą i mężczyzną, by móc ocenić to, jak się czuje
@Shatter: Ja się czuję mężczyzną. Nie sprawia mi problemu wyobrażenie, że czułbym się kobietą. Tanskobiety nie tylko czują się kobietami, ale nimi są, więc pewnie nie wiedzą jak to jest czuć się mężczyzną i nie muszą, bo nimi nie są.