Wpis z mikrobloga

Po ostatnich ogromnych obniżkach cen aut Tesli (dochodzących w stanach do -20%), akcjonariusze Tesli i analitycy starają się oszacować marżę do jakiej zejdzie Tesla, sprzedając samochody. Wiele osób na szybko stwierdzało, że z ~30% zaraz Tesla zjedzie do ~15%, jednak go głębszej analizie, okazuje się, że po 20% obniżkach cen aut, marża dalej może zostać na poziomie 25%.

Tutaj krótki filmik od Bradforda Fergusona, który wspólnie z Mattem Smithem postarali się to podliczyć

źródło: https://twitter.com/bradsferguson/status/1614267456977084419

Tutaj jeszcze ciekawa informacja, ile zapłacił za swoje Tesle klient flotowy, który w Q3 i Q4 odbierał od Tesli +1000 aut. Okazuje się, że bardzo wiele osób wysokie ceny, wprowadzone dużo, dużo wcześniej, tak naprawdę nie objęły, bowiem backlog był taki długi, że najpierw jeszcze realizowano ceny z początku backlgu

https://twitter.com/bradsferguson/status/1614278632393801728

#tesla #gielda #tsla #elonmusk
anonimowy_programista - Po ostatnich ogromnych obniżkach cen aut Tesli (dochodzących ...
  • 56
  • Odpowiedz
  • 0
@picasssss1 widać nie jest tak kolorowo.
Może zaczęli się obawiać bardziej konkurencji i postanowili zareagować odpowiednio wcześniej.
Odpowiedź na to pytanie zna tylko zarząd Tesli.
  • Odpowiedz
@kingbruceleekaratemistrz: ewech nie łapiesz. Do tej pory podnosili marżę bo i tak sprzedawali wszystko na pniu. Nie łapiecie tego? Oni dopiero budują fabryki. Cały czas popyt przekraczał ich możliwości podaży. Nie musieli podnosić cen, bo i tak kolejka chętnych była większa niż byli w stanie produkować (głównie ograniczała ich zdolność produkcji ogniw). Cały czas rosną moce produkcyjne. Każdy kwartał to wzrost sprzedaży względem poprzedniego. Nie widzisz wykresu który wrzuciłem? Popyt rośnie...

Po prostu uruchomili nowe linie produkcji ogniw. Dzieki temu np. ostatnio było w stanie rozpocząć sprzedaż Semi. Wcześniej nie mieli baterii.

Obecnie są w stanie produkować na tyle aby zaspokoić popyt i więcej, więc zaczęli obniżać
  • Odpowiedz
@timechain: > To błędne myslenie. Tesla nie obniża marż z powodu malejącego popytu. Popyt rośnie.

Popyt może i rośnie w liczbach bezwzględnych, ale najwyraźniej wzrost popytu rok do roku jest mniejszy niż zakładali i stad muszą robić obniżki, żeby nie ryzykować koniecznością wstrzymania produkcji.

Brzmisz tak jakby obniżenie ceny marży było dla firmy dobre - dobre jest dla klienta, ale nie dla firmy.
  • Odpowiedz
@picasssss1: Nie, nie miałem akcji Tesli Januszku. Właśnie teraz mam zamiar je kupić przed ogłoszeniem wyników kwartalnych P/E jest niesamowity a Tesla obecnie bardzo niedowartościowana. Forward P/E już kompletnie. No ale janusze pewnie nie mają pojęcia co to jest. Zamierzam kupić akcje i wiem że będzie mocne odbicie....

@kingbruceleekaratemistrz: Mówiłem nie wołaj mnie. Nie masz pojęcia o sytuacji Tesli i dalej brniesz w swoje gadając co ci się
  • Odpowiedz
@timechain: > @kingbruceleekaratemistrz: ewech nie łapiesz. Do tej pory podnosili marżę bo i tak sprzedawali wszystko na pniu. Nie łapiecie tego? Oni dopiero budują fabryki. Cały czas popyt przekraczał ich możliwości podaży. Nie musieli podnosić cen, bo i tak kolejka chętnych była większa niż byli w stanie produkować (głównie ograniczała ich zdolność produkcji ogniw). Cały czas rosną moce produkcyjne. Każdy kwartał to wzrost sprzedaży względem poprzedniego. Nie widzisz
  • Odpowiedz
Popyt może i rośnie w liczbach bezwzględnych, ale najwyraźniej wzrost popytu rok do roku jest mniejszy niż zakładali i stad muszą robić obniżki,


@kingbruceleekaratemistrz: twoje słowa.... Nie wołaj mnie. Nie będę się ścierał z jełopem który wypowiada się o sytuacji spółki o której nie ma kometnie pojęcia.

Już są dane. Obecny kwartał też był rekordowy pod względem sprzedaży samochodów. Wyjaśniłem dlaczego obniżyli marże. Że tego nie łapiesz i trzymasz się
  • Odpowiedz