Wpis z mikrobloga

Po ostatnich ogromnych obniżkach cen aut Tesli (dochodzących w stanach do -20%), akcjonariusze Tesli i analitycy starają się oszacować marżę do jakiej zejdzie Tesla, sprzedając samochody. Wiele osób na szybko stwierdzało, że z ~30% zaraz Tesla zjedzie do ~15%, jednak go głębszej analizie, okazuje się, że po 20% obniżkach cen aut, marża dalej może zostać na poziomie 25%.

Tutaj krótki filmik od Bradforda Fergusona, który wspólnie z Mattem Smithem postarali się to podliczyć

źródło: https://twitter.com/bradsferguson/status/1614267456977084419

Tutaj jeszcze ciekawa informacja, ile zapłacił za swoje Tesle klient flotowy, który w Q3 i Q4 odbierał od Tesli +1000 aut. Okazuje się, że bardzo wiele osób wysokie ceny, wprowadzone dużo, dużo wcześniej, tak naprawdę nie objęły, bowiem backlog był taki długi, że najpierw jeszcze realizowano ceny z początku backlgu

https://twitter.com/bradsferguson/status/1614278632393801728

#tesla #gielda #tsla #elonmusk
anonimowy_programista - Po ostatnich ogromnych obniżkach cen aut Tesli (dochodzących ...
  • 56
@picasssss1: to nie jest dymanie. To kapitalizm, to wolny rynek. Resztą automotive ICE się żyłuje ze sobą i mają marżę 3-7%. Jacy wy nieogarnieci jesteście... Wolny rynek zawsze dąży do najlepszej ceny dla klienta. MARŻA DAZY DO ZERA JELOPY! Nie da się dymać...

Sytuacja z Tesla jest wyjątkowa ponieważ ta ma niesamowitą przewagę nad konkurencją. Potrafi produkować samochody dużo taniej, zarabiają na odsprzedaży praw do emisji, nie ponoszą kosztów reklamy.

#!$%@?
Pobierz timechain - @picasssss1: to nie jest dymanie. To kapitalizm, to wolny rynek. Resztą a...
źródło: comment_1673767828GeSgfomdo5JEc3yWYenqTK.jpg
@picasssss1: No taka prawda. IQ spada niesamowicie szybko. 7 pkt. Na pokolenie!

https://www.national-geographic.pl/artykul/ludzkosc-glupieje-iq-spada-nawet-o-7-punktow-na-pokolenie

Życie nie wymaga od was myślenia. Macie proste rozrywki. Nawet RTSy w grach umarły. Nawet gierki są proste jak budowa maczugi.

Nic nie wymaga od was rozwijania mózgów. Nie czytacie, tylko oglądacie filmy, animacje. Mózg niesamowicie się rozwijał podczas czytania bo musi wszystko sobie wizualizować. Jełopy tego nie mają, dlatego głupiejecie. Wiedzy też nie zdobywacie, bo po co?
timechain - @picasssss1: No taka prawda. IQ spada niesamowicie szybko. 7 pkt. Na poko...
Potrafi produkować samochody dużo taniej, zarabiają na odsprzedaży praw do emisji, nie ponoszą kosztów reklamy.


@timechain: Znacznie więcej i głębiej. Tesla ograniczyła liczbę pośredników do minimum i to z dwóch stron:

- nie mają "dealerów" i nie utrzymują salonów sprzedaży - mają tylko niewielką liczbę show-roomów,
- rezygnują z ousourcingu rozwiązań - co się da robią in-house,
- w szalony sposób optymalizują produkcję - nie boją się wprowadzać eksperymentalnych metod jak
Znacznie więcej i głębiej.


@kwanty: wiemz wiem. Napisałem w skrócie, kilkoma slowami. Nie rozwijalem tematu, nie o to było meritum komentarza...

@151346136: To błędne myslenie. Tesla nie obniża marż z powodu malejącego popytu. Popyt rośnie. Tesla je obniża ponieważ cały czas ograniczały ja moce produkcyjne. Popyt był większy niż byli w stanie produkować. Uruchamiają nowe linie budowy baterii. Dzięki temu cały czas są w stanie zwiększać moce produkcyjne. Zwiększyli je
Pobierz timechain - > Znacznie więcej i głębiej.

@kwanty: wiemz wiem. Napisałem w skrócie,...
źródło: comment_16737713645VyiVMZcWZ2BhSflxtV9vh.jpg
@151346136: Ja rozumiem, że przeanalizowałeś rynek tak? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To nie jest tak jak z Twoją znajomością Apple, że nie wiedziałeś ile Iphonów apple ma w sprzedaży. Drugi raz nie pozwoliłbyś sobie na taki błąd, co nie?
Lecimy straight to 30$ mate ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://elektrowoz.pl/auta/tesla-o-obnizkach-cen-tak-koszty-nam-sie-znormalizowaly-dlatego-ulzylismy-naszym-klientom-reuters/
Pobierz gonzo91 - @151346136: Ja rozumiem, że przeanalizowałeś rynek tak? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To nie...
źródło: comment_1673771519k2oEtRk7gFQ6vc9frt0XZA.jpg
@picasssss1: to chyba jakieś upośledzenie. Nic nie zrozumiałeś z tego co napisałem, ale już się do tego przyzwyczaiłem. Powoli przeczytaj to kilkukrotnie i przemysł co napisałem. Nigdzie nie użyłem sformułowania "nieograniczony popyt". Możesz to wskazać? Jak widzisz nie napisałem tego, jednak ty to sobie uroiłeś. Wniosek prosty. Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem prostej budowy zdań. Masz poważne problemy intelektualne które uniemożliwiają logiczny dialog...
@picasssss1

@gonzo91: kolosalna i gdyby japko zrobiło przecenę o 20% to tez bym się #!$%@?ł, ale nigdy nie robi niestety, a tutaj chyba gokarty nie maja aż takiego wzięcia.


Ty myślisz że marże producenta aut czy telefonów są takiej samej wielkości jak producenta chleba czy wędliny? Serio aż taki głupi jesteś?
To że srajfon nie ma przecen nie znaczy że producent ma małą marże na nim i nie ma z czego
@picasssss1: Doskonale rozumiem o czym piszę. Ty w ogóle nie zrozumiałeś. Sebuś, wiem że jesteś wściekły i chcesz się odgryźć, ale polecasz przy analizie logicznej tego co napisałem. Wysrales głupoty, na ten temat. Udowodniłeś że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, twoja percepcja poległa na tym co napisałem.