Wpis z mikrobloga

Czemu ludzie wyjeżdżają ze swoich wsi, miasteczek do Warszawy? Przecież z Warszawy to trzeba uciekać a nie się do niej wprowadzać xD

Na wsi masz czyste powietrze, spokój, poletko ze swoimi warzywami, różne przygody jak w powieści dzieci z bullerbyn. Rano sobie wstajesz, pijesz kawkę na werandzie, cieszysz się słońcem. Później doglądasz ogródku, porozmawiasz z kimś na spokojnie i dzień płynie jak w bajce.

A w Warszawie? Gorzej niż na bazarze rano w niedziele. Tłoczno, hałas, koropludki stoją rano w ogromnych korkach żeby harować na zarząd w jednej ze spółek BIG4, obiad jedzony w żabce, ludzi jak mrówków, mało zieleni itd.

Dzień dobry tvn zrobił wam sieczkę z mózgu mówiąc ,,przyjeżdżajcie do stolicy, tam można celebrytkę spotkać", która jedynie czym zasłynęła to pokazaniem cyców xD

#warszawa #przegryw #rozowepaski #niebieskiepaski
Glimpse0fTheFuture - Czemu ludzie wyjeżdżają ze swoich wsi, miasteczek do Warszawy? P...

źródło: comment_1673722715yeDrgOvujYXBfWpYjCU9qp.jpg

Pobierz
  • 49
Tak, wakacje właśnie. Albo jadę sobie autem poza miasto na piknik gdzie są drzewka, płynie strumyk.


@Glimpse0fTheFuture: https://pl.wikipedia.org/wiki/Syndrom_Bullerbyn masz takie cos, ale z polska wsia. Wez sie wybierz tam w jakis chlodny jesienny dzien albo zima, pospaceruj pol godziny to sie wyleczysz, chyba ze masz paraliz nosa.

Mialem kiedys kolege z malej miejscowosci na wschodzie kraju. Opowiadal ze jak otwierali Biedronke to przyszlo z 200-300 CV, a i tak zatrudniono osoby
@moll: Ja jestem prostym chłopem i myślę prosto, ot co!

Wieś wsi nie równa, są wsie na dobrym poziomie gdzie korki nie są duże jak w mieście. Skoro ludziom nie przeszkadza w Warszawie stać godzinę w korkach w szczycie to nie widzę problemu żeby od czasu do czasu robili większe zakupy gdzieś trochę dalej od swojej wsi. Dzisiaj dostęp do internetu jest w prawie całej Polsce.

@DryfWiatrowZachodnich: Nie miałem okazji
Glimpse0fTheFuture - @moll: Ja jestem prostym chłopem i myślę prosto, ot co!

Wieś ...

źródło: comment_1673725759tZeUMen94rf2aoEfW8cEwT.jpg

Pobierz
@Glimpse0fTheFuture: no nie myślisz prosto, tylko naiwnie.

Wieś wsi nierówna, ale wsie o jakich mówisz, to są sypialnie podmiejskie - tam masz "blisko" do miasta po zakupy, do pracy itd. Masz więcej trochę usług, ale też większe zagęszczenie i tam to już masz osiedla domków, albo wieś z gęstą zabudową, więc to już nie są polanki i strumyczki na pikniki

A stopień informatyzacji wsi to sobie sprawdź, bo się zdziwisz, że
@Glimpse0fTheFuture: możesz marzyć, to nic złego, ale w tym wypadku konfrontuj marzenia z rzeczywistością. Taki domek na odludziu jest fajny, jeśli masz duże zaplecze finansowe, jesteś mocno samowystarczalny (dużo umiesz zrobić sam i niewiele potrzebujesz z usług zewnętrznych) i posiadasz własny pług śnieżny
@Glimpse0fTheFuture: BTW, jeśli urządzasz sobie pikniki za miastem... uważaj, żeby Cię kiedyś jakiś właściciel łąki czy innej polanki nie pogonił za biwakowanie u niego xD

i sprzątaj zawsze po sobie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Glimpse0fTheFuture: to dobrze, że sprzątasz. Mojego dziadka zawsze denerwowali tacy biwakowicze, po których zostawał syf i trzeba było to sprzątać po jaśniepaństwie

Dorosłość też idealizowałeś?
@Glimpse0fTheFuture: co do tego obrazka co wkleiles - https://noizz.pl/design/blok-jednorodzinny-z-wielkiej-plyty-zaskakujaca-historia-budynku-z-memow/ggzqnlf to zadne masowe budownictwo mieszkalne

Korki warszawskie - wiesz, dziwnie to brzmi w dobie pracy zdalnej. Jasne, korki sa - no ale cos za cos, chce sie zarabiac wiecej, trzeba postac... poza tym jest dobra komunikacja miejsca.

Poza tym co Ty masz do blokow? Sam mieszkam. Wyciszony ok, ocieplony ok. Wad nie widze, ale mi na jakims balkonie nie zalezy. Niedaleko mam
@DryfWiatrowZachodnich: Z tym obrazkiem to żart. Każdy ma inne preferencje, idealizuje wieś, bo wyobrażam sobie, że będę mogł pracować zdalnie i mieć domek z ogródkiem i beztroskie życie. Jak to na wsi przedstawiają.

Do bloków też nic nie mam- sam w nim mieszkam. Chciałbym mieć w ogródku hamak jak na działce i leżeć na nim na słoneczku, coś poczytać.
@Glimpse0fTheFuture: ludzie idą na przód - studia, usamodzielnianie się, praca, zakładanie rodziny, zmęczenie, zmiana priorytetów... to już nigdy nie będzie jak za nastolatka. A jeśli Ty jesteś mentalnie w innym miejscu niż oni, to naturalne, że tych tematów będzie jeszcze mniej.

Bez fałszu i zakłamania żadne społeczeństwo by się nie utrzymało... niestety tego nie przeskoczysz, chociaż ani to fajne ani w ogóle
@moll: ja nie przepadam za przyziemnymi ludźmi. Można studiować, pracować, ale ważne żeby mieć wolny czas i dobrze się bawić, mieć plany, hobby itd. Dużo moich kolegów nie przypomina tych sprzed jeszcze kilku lat. I nie mogę mieć o to pretensji, bo praca, nadgodziny, dziewczyna.
Z tym obrazkiem to żart. Każdy ma inne preferencje, idealizuje wieś, bo wyobrażam sobie, że będę mogł pracować zdalnie i mieć domek z ogródkiem i beztroskie życie. Jak to na wsi przedstawiają.


@Glimpse0fTheFuture: no to powiem Ci tak - sa osoby ktore jako dorosle, majace juz rodziny przenosza sie z miasta na wies i sa juz zadowolone, ale nie znam nikogo mlodego ktorego rodzice zmusili do przeniesienia pod miasto i jest
@Glimpse0fTheFuture: czas wolny by "dobrze się bawić, mieć plany, hobby itd." jest zawsze kosztem czegoś - kosztem rodziny, znajomych, pracy, a nawet kosztem snu. Nie wspominając o koszcie w postaci pieniężnej

Ty chcesz zjeść ciastko i mieć ciastko.

Jeśli nie masz wsparcia, zasobów i zaplecza jest to nie do zrealizowania. Dlatego masz tak wielu smutnych, sfrustrowanych, rozczarowanych i wypalonych ludzi. Bo nie da się mieć wszystkiego na raz.
@DryfWiatrowZachodnich: Taki stan przedstawiają różne powieści, filmy. A ja o nie buduje swoje wyobrażenie. Utożsamiam poniekąd wieś z moją działką na której lubię spędzać czas gdy jest w miarę ciepło. Robię sobie do termosu kawę, herbatę, biorę kawałem ciasta, mam grillownice do mięsa i obiad zjem, poczytam książkę, robię zadania, uczę się pisząc notatki na laptopie. Sieję czosnek, koszę trawę, nawadniam wężem ogrodowym ziemię, zbieram jabłka, rozmawiam z fajnym sąsiadem koło
Taki stan przedstawiają różne powieści, filmy. A ja o nie buduje swoje wyobrażenie.


@Glimpse0fTheFuture: mhm, to przestan. Albo zacznij ogladac YT, co prawdziwi ludzie mowia o realiach zycia a nie przekazuja jakas ideologie.

Utożsamiam poniekąd wieś z moją działką na której lubię spędzać czas gdy jest w miarę ciepło. Robię sobie do termosu kawę, herbatę, biorę kawałem ciasta, mam grillownice do mięsa i obiad zjem, poczytam książkę, robię zadania, uczę się