Wpis z mikrobloga

Czy jest możliwość ze waga stoi mniej więcej w miejscu a zmniejsza sie ilość tkanki tłuszczowej?
Przy 180 cm wzrostu wazę obecnie 78 kg i od 3 tygodni waga stoi w miejscu a jem 1500 kcal. A przecież jak jest deficyt to nie ma opcji aby waga nie spadała

#silownia #mirkokoksy #mikrokoksy
  • 33
@RudyZibi: Tak, to prawda, bo zwiększa się tolerancja na insę. Jeżeli zależy Ci na dobrej sylwetce a nie szczurzej, to zacznij od wyższych kalorii z lekkim deficytem. Zanim bym to zrobił, to wskoczyłbym na Twoim miejscu na lekki plus lub zero kaloryczne i wtedy rozpoczął od nowa redukcję. Między czasie organizm odpocznie a później chętniej odda zbędne kilogramy.
@RudyZibi: Przynajmniej spróbuj. Organizm szybko się adaptuje do zmian które wprowadzamy na redukcji i trzeba go umieć zaskoczyć aby oddał jeszcze więcej balastu który nas #!$%@?. Prosty przykład. Żałóżmy, że schudłeś do konkretniej wagi, kardio kręcisz, trening siłowy jest i nagle ciało nie oddaje już żadnego kilograma tkanki. Co wtedy zrobisz? Utniesz mu więcej kalorii? Wtedy tym bardziej nie odda żadnego balastu, bo będzie walczyć o przetrwanie i będziesz się coraz
@Wezwoguleicstont: Tak tylko napisałem. Moim zdaniem dla naturala 1500 kcal dziennie przy wadze 78 to nie jest jakiś szkodliwy deficyt. Sam za naturala redukowałem z wagi 100 kg na 1900 kcal dziennie przez 6 miesięcy (do tego 5 treningów siłowych i 50 min. cardio x5 w tygodniu) i nie zauważyłem jakiś przesadnych sajdów. Mięsa straciłem tyle co nic (nawet wrzuciłem na mirko post z mojej przemiany parę lat temu).
@matiimakaka: Zależy od przypadku, ale ja w sumie skomentowałem to na przykładzie osób z którymi współpracuje/współpracowałem. Miałem jednego podopiecznego którego wyprowadziłem z podobnej kaloryki przy podobnej wadze i miał #!$%@?ą tarczycę właśnie z powodu zbyt niskiego i długiego deficytu. On również się dobrze czuł aż w końcu wyszło co wyszło po badaniach. Co do straty mięsa, to nawet natural jest w stanie zostawić go sporo na redukcji jeżeli trenuje sumiennie. Ale