Wpis z mikrobloga

@sayda:
PC do płaskich - brak ograniczenia w kwestii sterowania*, kosmicznie wielka biblioteka gier (starsze, indie, konsolowe zwykle też po chwili tu trafią), możliwość modowania czy sprawdzenia "niepewnej" gry poprzez wcześniejsze pobranie piratki.
Konsola (gogle standalone) do VR - te gierki to zazwyczaj krótkie sesje, brak konieczności podpinania się do PC jest tu wybitną wygodą i oszczędnością czasu.

*uprzedzając "hurr, durr": będąc ograniczonym tylko do Xboxa przeszedłem kilka fpsów i tpsów
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sayda: Prąd to jest akurat ostatnia rzecz którą brałem pod uwagę. Na Pc grało mi się wygodniej, ale jak spróbowałem konsoli tak brakuje mi możliwości swobodnej wymiany gier. Zawsze jak kupiłem nowy tytuł tłumaczyłem sobie tym że odsprzedam ją za te 80/90% ceny wyjściowej. Na Pc nie pamiętam kiedy ostatni raz miałem możliwość zagrać w najnowszy tytuł bo zwyczajnie szkoda 2 i pół stówy za grę które tracę bezpowrotnie.
@sayda: ja mogę polecić #steamdeck, masz w zasadzie to co na PC a pobiera o wiele mniej prądu, przy czym nie ma ograniczeń takiego Switcha (można instalować dowolny system, emulatory etc.). Odkąd go kupiłem to xbox i switch się kurzą
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sayda: ja miałem 3 podejścia do konsoli. Nie wiem nie mogę skupić wzroku na odległości kanapa-tv mimo że nie mam żadnych wad wzroku ¯\_(ツ)_/¯ tylko #pcmr "wolność", mody, promocje w sklepach itp itd
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sayda: na konsoli ze względu na wygodę, bo już stary jestem i mi się nie chce z PC babrać. Biorę pada, naciskam logo PS, rozkładam się na kanapie i po chwili pykam w to co lubię na dużym TV. Z PC trzeba trochę jednak śledzić co się na rynku dzieje i co pewien czas konfigurację aktualizować, zupełnie nie mam na to ochoty.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@XNiemcu: a ja właśnie ostatnio (chyba w związku z podwyżkami cen prądu) dużo patrzę na pobór. Trochę też myślałem na zasadzie, że jak pc to może zamiast desktopa to laptop - chłodzenie trudniejsze, ale zużycie prądu zawsze mniejsze
@sayda: kiedyś PC, ale zawsze ciągnęło mnie do konsol, pogrywałem na pożyczanej ps1, potem własną PS2, PS3 , a przy tej generacji przerzuciłem się dla Xbox. Kanapa+tv i pad to wygodne połączenie, szczególnie jak na granie jest z godzina w tygodniu( ͡° ͜ʖ ͡°). Quick resume z Xbox to też mega opcja na szybkie rozpoczęcie rozrywki, na którą się już w zasadzie nie ma czasu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@8611: bardzo mi się podoba idea tej konsoli. Jak jest z graniem? I czy jak grasz online to z ludźmi też grającymi na steam deck, czy na PC też? Jeśli pc, to pewnie jest Ci trudniej że względu na sterowanie, nie?

I jak z wydajnością, jak chodzi o ustawienia graficzne, na które można sobie pozwolić?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sayda: Wszystko oprócz strzelanek i mmo na PS5 reszta PC ale jeśli miałbym wybierać jedną platforme to chyba mimo wszystko sensowniejsze jest PC gdzie ograsz większość gatunków jak chcesz to na padzie jak nie klawa myszka albo kierownica do tego największa baza gier gdzie są nawet exy z Playstation.Najbardziej useless według mnie xbox który oferuje najmniejsze możliwości więc nie widzę sensu go brać chyba, że ograniczają finanse :)