Wpis z mikrobloga

@nototenteges: Nie wygląda to dobrze. Zasadniczo lepiej kupić dom który wygląda jak gówno w środku, ale konstytucyjnie jest porządny, niż odwrotnie. Poprawki wad konstrukcyjnych maga być ekstremalnie drugie. Lepiej szukać czegoś z lat 80 do remontu, bo to już była inna technologia.
Lepiej szukać czegoś z lat 80 do remontu, bo to już była inna technologia.


@Stealth: najgorszy okres. Albo szukać czegoś przed '65 albo po '00. Pomiędzy tylko i wyłącznie jak jest jakaś dokumentacja projektowa, zdjęciowa a najlepiej po remoncie z dokumentacją zdjęciową.
@ksiak: No ja mam dom z 80 roku z pełną dokumentacją. Pustak i stropy z żelbetu. I żadnych problemów. Założyłem, że ogólnie tak to wygląda. Ale mogę się mylić. Specjalistą nie jestem :⁠-⁠)
Pustak i stropy z żelbetu. I żadnych problemów. Założyłem, że ogólnie tak to wygląda. Ale mogę się mylić. Specjalistą nie jestem :⁠-⁠)


@Stealth: no to Ci powiem, że masz farta. Okres PRL to jest totalna partyzantka. Budowano z tego co ukradziono i to dosłownie. Trafiają się domy takie jak Twój ale to jest naprawdę loteria. Jak nie ma papierów/zdjęć z remontu to lepiej odpuścić jak nie można odkrywek zrobić.
@ksiak: Dobrze wiedzieć. Ja akurat trafiłem na dom po dobrze sytuowanych ludziach. Bukowe podłogi, meble z Jugosławii i inne cuda :⁠-⁠) Ale do dzisiaj nie wiedziałem, że miałem taki fart.
@nototenteges: zawalic sie nie zawali, jak juz bedzie sie ku temu kierowac to zauwazysz kupe lat wczesniej.
a to ze jest w srodku zrobiony to i tak zacznie wychodzic nawet tam, kondensacja wilgoci/pekanie tynkow/straty na ogrzewaniu. widac ze dom osiada to na start szykuj sie na podkopywanie tego pod scianami nosnymi, pierwsze co zazwyczaj jest do zrobienia w takim budynku to hydroizolacja i poprawki calego fundamentu/wylewanie podpor nosnych, a dopiero pozniej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nototenteges: Ta niższa część budynku to nie jest przypadkiem dobudówka, która została wykonana później? Odkop fundamenty - jeśli jest różnica poziomów to jest to źle wykonane. A jeśli budynek pęka w różnych miejscach, to trzeba wykonać podbicie fundamentów