Wpis z mikrobloga

Minął już ponad rok od pierwszych podwyżek stóp procentowych.

W związku z powyższym chciałem zapytać spadkowiczów, kiedy zaczną się te hucznie zapowiadane licytacje komornicze i wykupywanie nieruchomości za 50% wartości?

Jeszcze dwa tygodnie? Rok? 10 lat?


#kredythipoteczny #nieruchomosci
Pobierz Bernenski - Minął już ponad rok od pierwszych podwyżek stóp procentowych.

W związku ...
źródło: comment_1673593336zDaWdTmbSmYDxK6dKpxhuQ.jpg
  • 27
@Bernenski: Prawda jest taka, że problemy już by były, po prostu wszyscy zapomnieli kto u nas rządzi i że jak zacznie się wystarczająco duży krzyk to sypną kasą.
@Bernenski: Przegladam licytacje regularnie, wczoraj widziałem licytowanych dwóch małych deweloperów, ale działających od 2000. Ale to i tak jest wolny proces często, ostatnio licytowałem domki dewelopera z 2010 czyli ostatniego kryzysu.
@mookie: zauważ, że w artykule nic nie jest napisane na temat przyczyn licytacji. Nie wiem, czy kojarzysz taki podstawowy fakt, że przez dwa lata (!) działał zakaz licytacji komorniczych, "bo covid" i teraz jest kumulacja? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Bernenski: Pogadaj z budowlańcami jaki mają plany na ten rok, z tego co mi wiadomo, to budowy się kończą ale nie ma nowych. Ceny nie spadną, bo glapa z drugą #!$%@?ą przed wyborami zacznie znów drukować by kupować głosy zrzucając odpowiedzialność na wojnę na ukrainie. Tępe tłuszcz zderzy się z inflacją i ceny mieszkań trzeba będzie podnieść. Niestety jest mała zdolność kredytowa i mało kogo stać na mieszkania. Będzie drogo i
@Rodriquez: Niedokończone domy to chyba nie są te wymarzone nieruchomości spadkowiczów. Poza tym zazwyczaj jak ktoś porywa się na budowę domu, to przez czas budowy ma gdzie mieszkać - w swoim mieszkaniu.
@Bernenski: Licytacji i masowych wyprzedazy nie bedzie. Natomiast gdyby nie zostaly wprowadzone wakacje kredytowe mysle ze oferta mieszkan na sprzedaz bylaby wieksza niz teraz. Zwiekszona podaz przy niskim popycie oznacza ze musisz byc bardziej konkurencyjny cenowo jesli zalezy Ci na sprzedazy produktu, ktory oferujesz.
zauważ, że w artykule nic nie jest napisane na temat przyczyn licytacji. Nie wiem, czy kojarzysz taki podstawowy fakt, że przez dwa lata (!) działał zakaz licytacji komorniczych, "bo covid" i teraz jest kumulacja? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@avatarr: ja bym się nie zdziwił, gdyby te licytacje dotyczyły problemów przedcovidowych.
To jest proces który trwa, bank zanim zacznie postępowanie to robi kilka prób pójścia na ugodę i
@Bernenski: Moim zdaniem już niedługo, ale skala to zbyt wielka nie będzie. Za to bawi mnie, że ludzie typu @mickpl @mookie @pastibox (w sumie nie wiem czy to więcej niż 1 osoba), którzy od paru lat zaklinali rzeczywistość pisząc że już spada / jeszcze tylko 2 tygodnie, którzy na argumenty, że jednak te procesy w gospodarce trwają i od przyczyny do skutku w postaci spadków cen mija ładnych parę kwartałów mieli