Wpis z mikrobloga

@Ziemniakomat: Niby tak, ale wciąż mam przed oczami ruch BLM i Antifę z hasłami antykapitalistycznymi rujnującymi małe biznesy i zwykłych ludzi, domagający się zmniejszenia funduszy na policję. W zamian uzyskali wsparcie dużych korporacji, miliarderów, wzmocnienie prywatynych firm ochroniarskich. Więc jednak w tej krytyce antykapitalistów też jest dużo racji, nawet Żiżek o tym mówił.
@djtartini1 @Ziemniakomat @Dziewczyna_Tyraxora @Rimbolo
śmieszne jest że ludzie myślą że kapitalizm to jakaś ideologia, a to jedynie narzędzie, exploit na ludzkości, to kapitalizm stworzył antykapitalizm aby umożliwić jeszcze szybciej gromadzić kapitał, cringowe są te wszystkie ruchy typu blm, wojujący feminizm, poprawność polityczna itp. które przebijają się do mainstreamu a to sprawia że kapitalizm ma paliwo to dalszego działania, bo mainstream to kapitalizm w swojej istocie
- może Wy, antykapitaliści, wzbijecie się na
@roomcayz:

to kapitalizm stworzył antykapitalizm

Czytaj książki a nie słuchaj Wojny Idei. To o czym piszesz to z angielskiego "recuperation", coś co zauważyli już sytuacjoniści i inni marksiści z lat 60-tych. Nic nowego, to tarcza do zachowania status quo.

cringowe są te wszystkie ruchy typu blm, wojujący feminizm, poprawność polityczna

Nie myl identity politics, które jest idealistyczne z marksizmem, który idealizmowi się sprzeciwia. Zwykle te ruchy chcą wywalczyć sobie "lepsze warunki"
Wy, antykapitaliści, wzbijecie się na ten bardziej meta-poziom i zamiast być w "kontrze"


@roomcayz: Zwolennik kapitalizmu oskarża antykapitalistów że nie są w kontrze do kapitalizmu. Dobre.

@Dziewczyna_Tyraxora: Użyłaś tylko jednego tagu "antykapitalizm" oraz w sumie nie wygłosiłaś żadnych antykapitalistycznych treści. A mimo to zgromadziłaś wielu kuców którzy się tutaj zesrali ze swoimi mądrościami.
Ja dla przykładu mogę się rozpisywać i wołać kucerię ich libkowymi tagami, a jakoś prawie nikt się