Wpis z mikrobloga

Ktoś używa z Was #thermomix ?
Dziś widziałem prezentację, niezła maszynka.
Skąd aktualnie najtaniej kupić, bo przedstawiciel chciał 5750, a na olx inny przedstawiciel 5300 i daje nakładkę za darmo.

Na coś mam uważać, na coś nie? Warto brać to coś do szatkowania?

#gotujzwykopem #gotowanie
  • 41
@renalum doktoratu z piramidy nie robiłem, ale skoro dostaje produkt, z którego korzystam, nie muszę szukać innych, którzy "wypracują" mój zysk, to nie widzę tutaj piramidy w jakikolwiek sposób.
@renalum znasz się bo doktorat z tego zrobiłeś, magistra czy przeczytałeś w tele tygodniu artykuł?

Nie wiem co ma wspólnego piramida z TM.
Płacę, dostaję produkt, działa, gotuję. Dalej nie mam żadnych zobowiązań.
Jak kupię z Allegro po transakcji jest over. Więc jaka piramida???? Gdzie tu masz piramidę i czym to się w tym przypadku objawia?
@renalum Kiedyś kilkanaście lat temu, w Avon przez kilka lat. Obecnie oriflame już od 1,5 roku. Siostra w Vorwerk od kilku miesięcy.
To tyle jeśli chodzi o MLM

Natknęłam się też na kilka ,,firm" które są bądź były piramidami
@Mexor: Więc czy możesz napisać, po czym organy regulacyjne rozpoznają, że firma MLM jest piramidą finansową i wkleić link do źródła, z którego wzięłaś informacje? Może być to źródło po polsku czy angielsku. Żeby była jasność: interesują mnie informacje ze stron, artykułów czy książek przygotowanych przez organy regulacyjne, a nie przez ludzi będących MLMowcami lub działającymi na rzecz MLM.
@renalum zamiast wyjaśnic jasno co i jak, zadajesz pytania jak jakiś filozof.
Tak jak zauważył @Mexor , to jest MLM i tyle. A skoro uważasz, że się mylimy, to po prostu napisz co i jak.
Równie dobrze mogę napisać, że to funkcja homograficzna i pytać ludzi, czy znają się na tym.
@renalum konsultant, menedżer, starszy menedżer itd.
Tak samo jest np. w firmach pracownicy, kierownicy, dyrektorzy, prezes.
Oczywistym jest to, że zarobki zależą od tego na jakim poziomie jesteś