Wpis z mikrobloga

Ktoś używa z Was #thermomix ?
Dziś widziałem prezentację, niezła maszynka.
Skąd aktualnie najtaniej kupić, bo przedstawiciel chciał 5750, a na olx inny przedstawiciel 5300 i daje nakładkę za darmo.

Na coś mam uważać, na coś nie? Warto brać to coś do szatkowania?

#gotujzwykopem #gotowanie
  • 41
@vartan: nie wiem po ile mozna kupic, ale jak Cie stac, to kupuj. jedne z lepiej wydanych pieniedzy. robi szybko, uzywa sie latwo, mise myje sie w zmywarce. na co uwazac? na przepisy w cookidoo. 90% do niczego sie nie nadaje. wykorzystasz 10-20 przepisow. wiec jak mozesz, to wyciagnij ze 2 lata abonamentu w cenie zakupu, zeby sie nie wkurzac potem.
@Big_Fomo wiesz, tez tak sądziłem aż dzisiaj widziałem jak szybko się robi bułki, gulasz, lody, masło. A moja różowa uwielbia gotować i codziennie to robi. A ja lubię jeść jak gotuje.

@baker99 dzięki za opinię. Kupić to na bank kupię, teraz tylko szukam gdzie najtaniej.
@seyan dlaczego? Widziałem ile się robiły warzywa na gulasz czy też ile trwało krojenie cebuli.

@ArchDelux jestem anty do garnków za 8000, ale akurat tutaj widziałem jak kuzynka różowej 3,5h robiła różne rzeczy i naprawdę było spoko. Więc nie wiem w czym problem.
@vartan: jak sprawdzone to spoko, ale cena zastanawiająco niska. Przedstawiciele nie mają stałej pensji tylko prowizje od sprzedaży dlatego mnie dziwi

A co do wykopków wyżej, ja też lubię gotować a z tm gotuje jeszcze więcej. W szczególności sobie chwale wyrabianie ciasta które trwa chwile i zawsze jest dobrze wyrobione. Może faktycznie nie można polegać na przepisach w 100% bo każdy ma inny smak i trzeba sobie doprawiać pod siebie, ale
@vartan: Z obserwacji wśród bliskich widzę, że osoby, które sporo gotują, potrafią gotować i to lubią po chwilowej ekscytacji wracają do tradycyjnego gotowania, Thermomix im zostaje do robienia np. lodów i używają go okazjonalnie. Natomiast Ci, którzy niewiele gotowali stale go używają i fascynują się tym, że w 20 minut można zrobić zupę, bo nie wiedzą, że taką zupę normalnie też się w tyle robi.

Gulasz to akurat słaby przykład. Paprykę
@natlly22 dzięki za przydatną opinię. I faktycznie tam cena jest bardzo niska, ale kupili i jest ok. Wszędzie poza tym jest więcej o kilka stów.
Wezmę jednak od tej z demonstracji, napracowało się dziewczę, 4 godziny, własne składniki, dźwiganie :)
Dostanę w gratisie tarcze i taniej te ostatnią nakładkę do surówek. Przepłace jakoś 200-300 PLN, ale z dostawą osobista do domu i ewentualnym supportem na miejscu.
A ciasto... Ostatnio zacząłem doceniać własne
Więc nie wiem w czym problem.


@vartan: Wyjaśnię w czym problem:

fakt 1. Firma Vorwerk (Thermomix) zajmuje się multi level marketingiem (skrót MLM).
fakt 2. Istnieją setki firm zajmujących się MLM.
fakt 3. Multi level marketing to fikcyjna idea wymyślona dawno temu w USA po to, żeby zamaskować piramidę finansową. Więcej na ten temat:
- https://www.wykop.pl/wpis/61980087/po-2-tygodniach-z-thermomix-zdecydowalam-sie-go-od/#comment-219655701
- https://www.wykop.pl/wpis/68301285/zachecony-opiniami-znajomych-chcialem-kupic-thermo/#comment-242732675
Pobierz renalum - > Więc nie wiem w czym problem.

@vartan: Wyjaśnię w czym problem:

fak...
źródło: comment_16736153912NoYkOUYWExhuu5WKXvhlA.jpg
@ManTaQue lidlomix to moja kolezanka mi wyjaśniła. 2x większy, krowa, a ja nie chcę mieć krowy.
Moc połowa. Waży do 1g, a Lidl do 5g.

Więc lidlowskiego nie chce.

@renalum oczywiście, że to nie jest piramida, bo dostaje produkt, a nie "pakiet 500 porad prawnych" :)