Wpis z mikrobloga

@escapartelamuerte: Mnie najbardziej #!$%@? w amazonie że są totalnie fakowe ceny. Widziałem produkt za 15usd którego nie mogłem znaleźć na allegro, dodatkowo mam prime gdzie niby miałem mieć jakieś darmowe przesyłki i z 15 usd zrobiło się +12 usd za przesyłkę i 8 usd jakiegoś taxu xD Finalnie wyszło ponad 200zł a koniec końców zamówiłem to na aliexpress za 48zł z darmową przesyłką i przyszło za 6 dni.
@damian-jekielek tak też bywa. Dlatego dla mnie Amazon nie istnieje, no chyba że pojawia się coś zajebistego na pepperze czy jakimś innym wykopie. Wtedy klikam link i kupuje. Z aliexpress też jest czasem różnie z czasem dostawy ( na jakiś zegarek czekałem 3 dni, a na telefon 3 tygodnie bo utknął na cle), a rzeczy z Amazona docierają błyskawicznie.
@worldmaster ja też wolę kupić przez allegro i mieć towar następnego dnia w paczkomacie kilkadziesiąt metrów od roboty niż jeździć po mieście po hurtowniach i przepłacać 5x za to samo, albo ściągać nie wiadomo co i skąd i czekać.
Cały problem monopolu Allegro wynika nie z tego faktu że Allegro celowo przydusza konkurencję, a z tego że nikt nie jest w stanie dojść do takiego poziomu przystępności dla użytkownika jak Allegro aby być realną konkurencją.


@supra107: Allegro celowo przydusza amazon, jedną z najpotężniejszych korporacji na świecie?

Cztery funkcje:
- drzewo kategorii
- działające filtry
- działająca wyszukiwarka
- opisy nie z translatora

Rocket science niemożliwy do osiągnięcia przez Amazon, Alibaba
@L3gion: Amazon przez dłuższy czas po wejściu do Polski miał taki burdel na stronie, że można było zbić kokosy na rzeczach, które sprzedawał za 10-20 % normalnej ceny ;)
@hitherto: Aha, czyli po prostu ludzie źle interpretują mój komentarz.

1. Znajdź w mojej te dwa kluczowe elementy: "nie z tego faktu że" i "a z tego"
2. Zwróć uwagę w jakiej są kolejności
3. Zwróć uwagę które wypowiedzi są po których elementach
@Vanderbright: amazon z Prime miażdży allegro w kwestii książek i płyt, na eBayu kupuję dużo oryginalnych części samochodowych z Niemiec, tańszych od zamienników w PL.


Dokładnie, insignia z adblue, czujnik nox z modułem w Polsce >1500zl. Na eBayu to samo 130 €/GBP ¯_(ツ)_/¯
@Vanderbright: Na Amazonie kupuję więcej niż na Allegro i są to o wiele większe kwoty (np. ekspres do kawy czy słuchawki za tysiaka). Na Allegro NIE KUPUJĘ butów i odzieży, bo nie chce mi się szukać oryginałów w morzy PODRÓBEK.
A okazuje się, że wykopki świata poza Allegro nie widzą. W sumie nowe, nie znałem.
Amazon ma tak niesamowicie #!$%@?ą stronę że strach. Wyszukiwarka wypluwa losowe produkty, kategorie tworzy chyba bot AI, brakuje filtrów, poukrywane opcje itd.


@L3gion: kwestia przyzwyczajenia, ja nigdy allegro nie używałem i dla mnie jest ta strona zupełnie nie czytelna