Wpis z mikrobloga

@L3gion: o to to. Wpisz na Amazonie np. iPhone 13 i kilka wyników to faktycznie telefon, ale zaraz potem jakieś gówno kable, etui, #!$%@? stojaki xD

Tak jest z każdym produktem. Jak szukałem etui do Samsunga, to milion wyników. Chciałem ograniczyć do najpopularniejszych producentów typu Spigen itp, ale nawet wtedy widziałem jakieś chińskie etui za dolara, albo odwrotnie - w wynikach były etui producenta XYZ ale nie było w filtrach go
@LipaStraszna na AliExpress jak już masz upragnione wyniki ale tylko chcesz inaczej posortować to #!$%@? potrafi napisać że nic nie znaleziono rozumiesz? A na Amazonie gdy włączasz sortowanie to nagle pojawia się jakieś gówno chociaż miałeś już to co chcesz na pierwszej stronie tylko oczekiwałeś najtańszej oferty ¯_(ツ)_/¯ dokładnie jak ktoś wyżej napisał przez pepper da się znaleźć coś ciekawego chociaż nie wiem jak ci ludzie właśnie to znajdują.
@marsjanin2012: ja kilka razy na Ebay, Amazonie i AliExpress kupowałem i z tych trzech Ebay da się używać, pod względem wyszukiwania to AliExpress i Amazon mogą sobie ręce podać.

Dodam, że jak kupuję na Amazon to częściej zamawiam z DE, niż PL, bo nawet po przewalutowaniu wychodzą niektóre produkty taniej xD
@L3gion: dlatego tak to widzimy te miałkość konkurencji bo właśnie allegro jest bossem w dziedzinie e-commerce. Nie mówię, że grają fair w stosunku do sprzedawców - ale jakości strony należy pogratulować bo miecie światowych gigantów.
@Ilirian: amazon zdech z pojawieniem się strony .pl
Wcześniej można było zupełnie normalnie robić kulturalne zakupy na .de .se itp. teraz to jest przede wszystkim platforma streamingowa i generator kodów do gier, plus oczywiscie platforma do kupienia linijki z darmowa dostawa na nastepny dzien ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
weryfikacja po założeniu konta poprzez list przychodzący pocztą ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Jako 13/14/15 latek założyłem konto, wpisałem prawdziwa datę urodzenia jednocześnie zaznaczając, że jestem pelnoletni xD w sumie byłem zdziwiony jakoś dostałem list z kolorowym napisem "allegro" xD przeszło jakoś, oni tego nawet nie sprawdzali xD
@Vanderbright: Allegro to jest dominator. Gdyby powstał ciut wcześniej i miał więcej kapitału to by #!$%@?ł ebaya z pewnością.
A propo gównianej wyszukiwarki Amazonu i ich kategorii. Kurde na Allegro byle pierdoła byle hobby niszowe ma super kategorie porobione, ewidentnie tam siedzą ludzie i kminią.
Na ebay czy amazon to co najwyzej mozna znalezc #!$%@?.
Chinskiego gówna jak Shopee czy Alie to nawet nie bede wspominac.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@zimne_piwo: @Vanderbright: Kupilem kilkanascie rzeczy na shopee bo kupony robily robote a jesli chodzi o drobiazgi, chinczyki oferowali darmową dostawe.
Wszysto ok, nie narzekam.

Ale ostatnio to juz glownie Allegro ze wzgledu na Smarta oraz brak ciekawych kuponow na Shopee. Allegro ma tez lepsze filtry wyszukiwania interesujacych mnie rzeczy.
Amazon ma tak niesamowicie #!$%@?ą stronę że strach. Wyszukiwarka wypluwa losowe produkty, kategorie tworzy chyba bot AI, brakuje filtrów, poukrywane opcje itd.


@L3gion: to jest drugi powód dla którego nie korzystam w ogóle z Amazona, tuż po ich modelu działania i "zatrudniania" "pracowników". i to mimo, że mają dużą sortownie u mnie w mieście więc pewnie dużo rzeczy mógłbym mieć w ciągu kilku godzin pod drzwiami. nie wiem jak ktoś może