Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 210
@Vanderbright: amazon z Prime miażdży allegro w kwestii książek i płyt, na eBayu kupuję dużo oryginalnych części samochodowych z Niemiec, tańszych od zamienników w PL.
@Vanderbright: allegro to monopolista, za bardzo wsiąknął w świadomość polakow, zeby ktoś z zagranicznych graczy miał tutaj szanse.
Obecnego allegro nie trawię, zatrzymałem sie trochę na etapie sprzed kilkunastu lat, kiedy byl to portal przedewszystkim aukcyjny, super sprzedawcy zdobywali sobie te oznaki, fajny system komentowania, weryfikacja po założeniu konta poprzez list przychodzący pocztą ( ͡° ͜ʖ ͡°) itp itd.
Było tak bardziej swojsko.
Teraz to przypomina mi
@Idesiku_Nago: Amazon działa, ale wykopki kompletnie to olewają i płaczą że Allegro jest strasznym monopolistą, bo Amazon to nie to samo albo inny #!$%@?. Ale jakiś sklep z kraju w którym handel ludźmi jest na porządku dziennym to od razu gloryfikują że "zakończy monopol Allegro" a tu taki #!$%@?, i bardzo #!$%@? dobrze xD
"chyba" no i właśnie tak amazon skończył, niby działa ale już nikt o tym nie pamięta xD


@Ilirian: Amazon ma tak niesamowicie #!$%@?ą stronę że strach. Wyszukiwarka wypluwa losowe produkty, kategorie tworzy chyba bot AI, brakuje filtrów, poukrywane opcje itd.
@L3gion: A Shopee to było w tej kwestii lepsze? Cały problem monopolu Allegro wynika nie z tego faktu że Allegro celowo przydusza konkurencję, a z tego że nikt nie jest w stanie dojść do takiego poziomu przystępności dla użytkownika jak Allegro aby być realną konkurencją.

To samo ze Steamem. #!$%@? z tym że i tak są alternatywy, wykopki będą psioczyć że Steam ma monopol bo z dnia na dzień nikt nie
A Shopee to było w tej kwestii lepsze? Cały problem monopolu Allegro wynika nie z tego faktu że Allegro celowo przydusza konkurencję, a z tego że nikt nie jest w stanie dojść do takiego poziomu przystępności dla użytkownika jak Allegro aby być realną konkurencją.


@supra107: Było gorsze jako kopia Aliexpress ( ͡° ͜ʖ ͡°) I zgadzam się, Allegro jest zwyczajnie wygodne w użyciu.
A Shopee to było w tej kwestii lepsze? Cały problem monopolu Allegro wynika nie z tego faktu że Allegro celowo przydusza konkurencję, a z tego że nikt nie jest w stanie dojść do takiego poziomu przystępności dla użytkownika jak Allegro aby być realną konkurencją.


@supra107: xD nic lepszego dziś nie przeczytam
@AppleDash: No to jak chcesz pozbyć się monopolu Allegro? Zmusić ich do tego? A co z wolnym rynkiem? Kwicz sobie dalej, ale prawda jest taka że dopóki nie pojawi się ktoś na tym samym poziomie co Allegro to Allegro dalej będzie monopolistą a ty dalej będziesz kwiczeć jakie to Allegro niedobre i tak będziesz tam kupować bo nie masz innego wyboru. xD
@L3gion: Amazon - opisy z dupy, trzeba rozkminiac z komentarzy czy to 6pak czy jedna sztuka itd.
Dobre strzaly SA, SA, SA. Ale odszukac je - mission impossible. Ja polecam alert na pepperze.
Kilka rzeczy do domu kupilem w cenach niedostepnych w kraju ale wlasnie to krotkie strzaly.
Szukajka masakra, chcialem wejsc w kategorie to kurde nie wiem. TV jakis ulamek dostepnych na ceneo czy allegro.
@AppleDash: To jest dokładnie to co miałem na myśli, Allegro króluje bo ma najlepszą usługę, a konkurencja tego nie potrafi doścignąć. Teraz to już #!$%@? nie wiem czy ty źle zinterpretowałeś moją wypowiedź czy ja twoją. xD