Wpis z mikrobloga

@TrzezwyIrlandczyk: No nie wiem. Ludzie z tej grupy wiekowej faktycznie musieli by być zainteresowani polityka, żeby to zrobić. Pamiętaj, że sporo ludzi w tym wieku 19 - 25 to studenci, którzy musieli by najpierw przepisać się do innego lokalu wyborczego ze swojej pipidowy, a im na bank nie będzie się chciało tego robić. 25 - 30 również często siedzą jeszcze po studiach w miastach i też nie są nawet przepisani do
@Glikol_Propylenowy: E, zdjęcie umowy najmu, zdjęcie dowodu, profil zaufany - teraz ma prawie każdy, kto nie lubi biegać po urzędach (a chyba nikt nie lubi ;). 10 minut. Chociaż fakt, że te 10 minut może trochę obciąć "oczekiwany" wynik, ale odpowiednio wczesna akcja (i z presją na SM, jak wyżej) powinna podnieść trochę z tej 1/3 o której mówił subop.
@TrzezwyIrlandczyk: Znalezienie czasu, żeby podjechać do urzędu, nie wiem, czy można to zrobić elektronicznie, bez swojego własnoręcznego podpisu, chyba że ktoś ma elektroniczny podpis a wyrobienie takiego wiąże się z załatwianiem sprawy przez konto bankowe. No jest trochę #!$%@? z tym wszystkim a dużo ludzi jest wygodnych i im się czasami nawet do lokalu wyborczego nie chce iść a co dopiero załatwiać takie rzeczy w urzędach nomen omen wojewódzkiego, dużego miasta
chyba że ktoś ma elektroniczny podpis a wyrobienie takiego wiąże się z załatwianiem sprawy przez konto bankowe


@Glikol_Propylenowy: No i tak jak mówię, prawie każdy (przynajmniej w moim środowisku, powiedzmy 25-45 lat) ma. Aktywacja profilu zaufanego nie trwa dłużej niż zrobienie przelewu.

nie wiem, czy można to zrobić elektronicznie

Można i to już jakiś czas.

w każdej prawie spadło oprócz emerytów

Bo nie mają nic do stracenia, za to mają #!$%@?
wylumaczenie tego jest proste. mlodzi ludzie nie rozumieja, ze opozycja to gorsza opcja, bo pamietaja jedynie rzady pisu


@pure_function: xd No widać że ty ni #!$%@? nie pamiętasz jak było przeć 2015 rokiem xd w kraju największą aferą był zegarek Nowaka, mieliśmy w zasadzie deflację, wszystko spokojnie, nudno i w zrównoważony sposób szło do przodu.