Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak bardzo to że nie chce mieć dzieci ujmuje mi jako kobiecie i utrudni znalezienie partnera? Czy jeśli kochalibyście taką osobę i równocześnie myśleli o potomku rozstalibyście się czy poszli na ustępstwo? Wydaje mi się, że nie umiałabym dać miłości dziecku, wychować ani odpowiednio się nim zająć. Dotychczas byłam w jednym związku, ale nigdy nie rozmawialiśmy o tym że na pewno nie chce.
#dzieci #rodzina #malzenstwo #zwiazki #rozowepaski

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63bff799cdab2baf82041759
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 51
@AnonimoweMirkoWyznania: To zdolność oraz chęć do rozrodu czyni z ciebie kobietę. Umrzeć bezpotomnie to umrzeć całkiem. Mężczyźni zawsze byli słabi i ulegli wobec piękna więc raczej nie będzie problemu z przekonaniem potencjalnego partnera, aby porzucił cel biologiczny i zmarnował siebie dla krótkotrwałych korzyści, nawiasem mówiąc wątpliwych.
@AnonimoweMirkoWyznania: myślę, że to dość odpowiedzialne podejście, skoro masz takie refleksje. Ujmuje albo dodaje Ci to tyle samo, ile każda inna cecha: kolor włosów czy wykształcenie. To czy będzie to wadą czy zaletą będzie zależne już tylko od preferencji i planów partnera. Celuj w takich, którzy mają podobne przemyślenia.
Jak bardzo to że nie chce mieć dzieci ujmuje mi jako kobiecie i utrudni znalezienie partnera?


@AnonimoweMirkoWyznania: Nie ujmuje, ale nie spodziewaj się, że faceci nie chcący mieć dzieci podejdą do Ciebie z entuzjazmem. Bo zawsze jest ten cień wątpliwości, nawet niewielki, że w trakcie trwania związku coś Ci strzeli do łba i zmienisz zdanie.

Piszę to nie dlatego, żeby Cię zniechęcić, a wprost przeciwnie. Jeśli jakiś facet nie chcący mieć
Kaczkowonsz : Po pierwsze jak deklarujesz że nie chcesz mieć dzieci to się wysterylizuj, jesteś w stanie to zrobić? jeżeli spotkasz faceta który chce kobiety która nie chce dzieci to facet będzie chciał mieć pewność że nie wpadniecie, w tym momęcie ty nie chcesz dzieci ale twoje ciało mówi inaczej, no chyba że fizycznie nie możesz mieć dzieci to ok.

Po drugie, nie sugeruj się tym co chcesz, bo człowiek się zmienia,
Jak bardzo to że nie chce mieć dzieci ujmuje mi jako kobiecie


@AnonimoweMirkoWyznania: ujmuje to dokładnie 21,37%. Nie pitol, brak chęci posiadania dzieci to ogromna zaleta. Mało jest jednak różowych, których nie chcą dzieci, więc nie masz jakieś dużej konkurencji.
@AnonimoweMirkoWyznania: Proste - partner który nie chce dziecka uwielbiałby Ciebie, taki który nie wyobraża sobie życia bez dzieci nawet by na Ciebie nie spojrzał. Gdyby miłość mojego życia tak zadeklarowała, to bym cierpiał katusze i pewnie się rozstał.
@AnonimoweMirkoWyznania Wszystko fajnie, póki macie 20-35 lat. Potem większości kobiet włącza się taki tryb, że to ostatnia chwila na dziecko albo że już za późno i zaczynają się spiny. I mówię to po obserwacji par wśród znajomych którzy dzieci jeszcze nie mają. Zbliżamy się do 36 roku życia i się już zaczyna myślenie że trzeba dziecko. Ale jest problem, bo przyzwyczaili się do swojego życia, dużych karier i ciężko to pogodzić, jak
@Internus to, że ty tak uważasz, to nie znaczy, że inni też. Wiele osób ma w dupie to co się będzie z nimi działo po śmierci, bo będzie się działo to, co z każdym innym, czyli nic. I dla niektórych niechęć do posiadania dzieci to jest atut, a nie wada.
Po pierwsze jak deklarujesz że nie chcesz mieć dzieci to się wysterylizuj, jesteś w stanie to zrobić?


@AnonimoweMirkoWyznania: w Polsce kobieta nie może nawet legalnie podwiązać jajowodów, niestety jedyna legalna opcja to wazektomia u mężczyzn ¯\_(ツ)_/¯
OdległyJanusz: Traktuj to jako filtr, tyle.
Popatrz na to jak na zapytanie w SQLu: pewnie, możesz zrobić przysłowiowy select gwiazdka from ciastka i przeszukać #!$%@? całą bazę na wszystko xDD ale zajmie to w ogrom czasu, zje zasoby i prawdopodobnie #!$%@? bazę.
Twoja preferencja co do posiadania dzieci jest tylko filtrem, który pozwoli Ci wybrać odpowiedniego kandydata. Nie postrzegaj tego jako ujmę, wadę czy kulę u nogi. Pewnie, ktoś będzie Cię
@AnonimoweMirkoWyznania: mój modelowy związek to DINK - double income no kids, ale mało kto nie chce mieć dzieci i mówię tu o obu płciach. Zazwyczaj ludzie jak są młodzi, to nie chcą mieć dzieci teraz, ale chcą w przyszłości. W całym życiu partnerek, które nigdy nie chciały mieć dzieci miałem jakiś 1%. Wiec tak, to bardzo utrudnia znalezienie partnera.
@AnonimoweMirkoWyznania: jak można iść na ustępstwo jeżeli chce się mieć dziecko, a druga strona zdecydowanie nie chce? Zrobić połowę dziecka czy jak? :D
Oczywiście moim zdaniem nadal jesteś pełnowartościową kobietą i partnerką.