Wpis z mikrobloga

@MisPalkis:

Podoba mi się też to z jaką pewnością twierdzisz, że jakość jest już na wysokim poziomie.

Akurat CF Moto z jakością nie ma problemów.
I dużo korzystają na mariażu z KTM
@Kick_Ass: akurat to, że coś się dobrze sprzedaje nie jest zawsze gwarantem wysokiej jakości.

W mojej opinii z chińskimi motocyklami jest jak z markami własnymi z Biedronki: część jest nawet smaczna, robiona często przez tych samych producentów co "oryginalne" produkty, nie zatrujesz się tym ani nie posrasz jak zjesz, a mimo to nie kupuję ich sera ani czekolady. Po prostu nie.

Może jestem głupi, może jestem oszukiwany, za to inni chcą
Ale widziałeś jakiegoś CF na żywo czy tak tylko gadasz?


@PiotrFr: nigdzie nie pisałem o jakość CF, wyrażałem zdziwienie co do tego, że @Kick_Ass twiedził, że "jakość jest już na bardzo wysokim poziomie"
Widziałem za to KTMa, więc jeśli CF ma zbliżony poziom jakości (i w ogóle KTM jest wyznacznikiem), to średnio to widzę
@MisPalkis: @PiotrFr: najlepiej jakby KTM produkował i dawał do wykonania Hondzie.
Zresztą, większość tych motocykli typu Duke 390 jak u @PiotrFr , czy moja Ninja 400 to jest poskładana z puszek po piwie posklejanych plasteliną. Tak wiem że jeszcze chwile temu one były nowe po 20k pln (w tej cenie jakość ok).
Ale wersje na 2023 kosztują ( Ninja) po 35k pln to już zakrawa o żart

@Kick_Ass: @
@Kick_Ass mam kumpla, co jak zobaczył używane "Japonię" 125 to poszedł po nowego Junaka, którego bezstratnie sprzedał i kupił następnego chińczyka.

Najlepsze jest to, że możesz pisać, że takie sprzęty kupujesz, sprzedajesz i jesteś zadowolony, a niektórzy i tak ci będą wciskali że nie masz racji, ot wykop... ¯_(ツ)_/¯
@MisPalkis: może sprawdzał różne źródła i uwierzył.
Nie jestem fanem Chińczyków (ale to ze względów ideologicznych a nie przez motocykle).

@xspeditor: te tanie Hondy też dupy nie urywają. Zresztą dziś już chyba wszyscy robią tanie motocykle w Chinach. I doskonale widać wtedy przepaść cenową w gamie modelowej. Zwłaszcza np Moto Morini i MV Agusta, gdzie motocykle z Włoch są ponad 2x droższe
robią tanie motocykle w Chinach


@PiotrFr: w Chinach zazwyczaj tylko na lokalny rynek, przykładowo Honda robi swoje tanie motocykle w Tajlandii.

Pamiętam, że KTM miał przechodzić ze swoją średnią półką do Indii (790/890), nie wiem czy to się już zadziało.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MisPalkis: cf moto mieliśmy już w pl, kilkanaście lat temu junak miał u siebie 650nk , miałem przyjemność zapoznania się z nim. Bardzo przyjemny sprzęt, w 2020 jeździłem używką ze sporym przebiegiem i generalnie motocykl bez zarzutu. Miałem kupić ale wtedy padło na coś innego. Trochę szkoda bo niedużo chciał za nią. Są testy z Australii i NZ i wszędzie są zachwyceni tym motocyklem.
Kick_Ass - @MisPalkis: cf moto mieliśmy już w pl, kilkanaście lat temu junak miał u s...

źródło: comment_1673524842XaKihnuurPivXJNsfdvUCR.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MisPalkis: strona FEMA i ilość przywołań do serwisów nie wskazują na jakąś ponadprzeciętną ilość fuckupów Benelli bo to głównie o nich mowa, Benelli jest najlepiej sprzedającym się producentem motocykli chociażby we Włoszech.
@MisPalkis ale może nie popadajmy ze skrajności w skrajność? To, że ty nie chcesz się do niczego innego przekonać, nie oznacza, że wszyscy się mylą. Może trochę zweryfikuj swój światopogląd, bo niekoniecznie może być prawdziwy.
@Kick_Ass: nie no czekaj, awaryjność to jedno a akcje przywoławcze to drugie.

Akcja przywoławcza to może być zmiana uszczelki, która potencjalnie może prowadzić do usterki, ale ta mogła się nie wydarzyć jeszcze.

Czyli nie mamy danych o awaryjności?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Zielony34: ja przestałem z tym walczyć.
Zawsze staram się podpowiedzieć jakąś chińską alternatywe, ja osobiście motocyklizmu nie wyssałem z mlekiem matki, dla mnie to kwestia pragmatyzmu, mam #!$%@?ą droge do pracy, motocykl kupiłem z rozsądku.
Poruszam się głównie po mieście,ale planuję w końcu opuścić swoją strefę komfortu i poiechać gdzieś dalej, może właśnie mój obecny motocykl mi to umożliwi, chyba że posłucha rad wykopków i #!$%@? się zaraz po ruszeniu xD
@Kick_Ass ja zaczynam rozumieć ludzi, którzy kupują chińskie sprzęty. Jak szukałem 125 i obecnej 600 to idzie się załamać nerwowo, co ludzie sprzedają i za jakie kwoty + ściemy przez telefon i marnowanie czasu i paliwa jeżdżąc na oględziny kolejnych "perełek z Japonii". Nie dziwi mnie to, że ktoś woli wybrać jakąś sprawdzoną alternatywę. Śmieszy mnie tylko, że nadal są ludzie z gwoździem w głowie, którzy będą ci za wszelką cenę tłumaczyli,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MisPalkis: no nie, raportu wliczającego wszystkie chińskie marki dostępne na EU rynku chyba nikt nie prowadzi. Prostą kalkulacją prowadzącą do wniosku o dobrej jakości chińskiego benelli niech będzie najlepsza sprzedaż na włoskim rynku, uważam że gdyby te motocykle zaliczyły jakąś katastrofalną wpadkę to napewno nie miały by tak wysokiej sprzedaży. Ja natomiast jestem w temacie chinoli od 2011 praktycznie na bieżąco, przewidziałem np wprowadzenie ADV400 na rynek pod egidą rometa dobry
Kick_Ass - @MisPalkis: no nie, raportu wliczającego wszystkie chińskie marki dostępne...

źródło: comment_1673527974rtfoGVcSQzDMhlFOUBWcJW.jpg

Pobierz