Wpis z mikrobloga

@MateuszNH: właśnie założyłem firmowe konto na wszystko.pl i już mnie #!$%@? sposób podpięcia płatności Przelew24, trzeba się osobno rejestrować nawet jak u nich już masz konto
@Ka4az: manipulujesz, to typowy reseller Chińczyk. Dostawa za ponad 14 dni z Chin - czyli z Ali. Ta pierwsza aukcja przez ciebie wklejona od razu pokazuje "Model: Inne"
@SiDi: Stary bronić Allegro, bo nie sprzedaje podróbek to smieszne XD wystarczy spojrzeć na perfumy.

Wszędzie są podróbki i żaden market z tym nic nie robi.
@RRybak:

Dużo lepsze ceny, tańsze dostawy (łatwiej dozbierać do 29 niż do 40/50), kupony.


Ale skoro się wycofują to znaczy ze te lepsze ceny to było subsydiowanie biznesu na start i prędzej czy później by wzrosły. Każdy biznes potrafi być lepszy poki dokłada do interesu
Ale to pokazuje jedno, że Allegro ma taka silna pozycje na polskim rynku, ze nawet takie giganty jak Amazon i eBay nie dają radę.


@Ka4az: Nie Mirku, to jest akurat trochę inna kwestia. Tencent na początku 2022 wycofał się z bycia udziałowcem wyprzedając swoje udziały, akcję zjechały i na pieniek poszły rozwijane rynki które jeszcze nie zaczęły sensownie zarabiać. Na jesieni wycięli Hiszpanię i Francję, a teraz oszczędności ciąg dalszy. Gdyby
@Ka4az: ja się cieszę, bo z Allegro i tak nieczęsto korzystam i ich polityka mnie nie dotyka natomiast te gówniane reklamy Shopee odbierały mi smak życia miesiącami i teraz przynajmniej nie będę musiał tego gówna oglądać.
Nie rozumiem czemu tyle ludzi się cieszy. Shopee mimo wszystko było u nas popularne, zamówień było dużo. Sprzedawcy tez się cieszyli, bo na niektórych produktach zarabiali więcej niż na Allegro, klienci tez, bo opłaty tańsze.

Teraz znowu został monopol Allegro i nie jest to dobra informacja dla obu stron.


@Ka4az: @RRybak: @Kroledyp:
Shopee jak i Alieexpress to rak.
1. Zalewanie Chińskim plastikiem całego świata
2. Przekonywanie ludzi do kompulsywnego
@Ka4az: bo na shopee było samo gówno, zamówiłem tam 3 razy i 3 razy dostałem nędzną jakość. Dwa prowizje już dobijały do tych allegrowych więc niech giną.
@Ka4az: wcale się nie dziwię ze im nie wyszło. Beznadziejne UI, większość ofert to chińskie gowno, raczej nikt normalny nie kupował tam droższych rzeczy, do tego te ich reklamy. Widać było ze to podróba Aliexpress,które kojarzy się z dobrymi cenami, ale za to ma swoje wady
@Ka4az: cieszą się tylko lebry opłacane przez allegro. Lekko licząc moje zakupy codzienne, to już był podział 80% shopee, 20% na allegro.


@RRybak: Równie dobrze można odwrócić ten argument i powiedzieć, że nie cieszą się jedynie "lebry opłacane przez Shopee".

Shopee dawno w Polsce miało łatkę scamu, więc raczej trudno było prowadzić tam jakikowliek biznes. I to nie ze względu na opłacanie kogokolwiek. Ale reklama też się do tego przyczyniła.
Nie rozumiem czemu tyle ludzi się cieszy.


@Ka4az: Bo znają shopee tylko z ultra #!$%@?ącej reklamy.

zarabiali więcej niż na Allegro, klienci tez, bo opłaty tańsze.


Czyli prowadzili dumping cenowy żeby przyciągnąć jak najwięcej ludzi przed podwyżką opłat ale widać zbyt mało osób przeszło i dla tego się zwijają. Takie marże i pułap 29zł dostawy nie utrzymał by się długo.
Nie rozumiem czemu tyle ludzi się cieszy. Shopee mimo wszystko było u nas popularne, zamówień było dużo. Sprzedawcy tez się cieszyli, bo na niektórych produktach zarabiali więcej niż na Allegro, klienci tez, bo opłaty tańsze.


@Ka4az: wykopki są nierozgarnięte, odzinek 2137 xD

Ludzie w komentach pod znaleziskiem w dużej mierze się cieszą bo im reklama się nie podobała xD