Wpis z mikrobloga

@Ka4az no ale gdyby było tak kolorowo jak zakładali o byłby potencjał to chyba by nie wyszli? Chyba że to pokłosie kondycji gospodarki w Chinach i dlatego się zwijają - chociaż shopee chyba nie było chińskie tylko tajwańskie?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 134
@RRybak: @Ka4az: ale wiecie że to że było taniej nie oznacza że tak byłoby zawsze? Zresztą to że kończą działaność najlepiej to pokazuje
. Tanio jest zawsze na początku...później jest albo drożej albo koniec
@Ka4az: Szkoda, z kuponami potrafiły wychodzić naprawdę fajne ceny. Trochę spożywki zamawiałem to cenowo lepiej było niż w biedrze na dobrej promocji ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wszystkie kable, pierdoły, akcesoria w sumie tam też, na aliexpress jak miałem kilkaset zamówień to w tym roku zrobiłem może 3.
@czuczer: @Megasuper: nikt tez, nie mówi o tym, ze oni super zarabiali i wychodzili na 0. Mieli potencjał i szkoda, że się zwinęli. Ale to pokazuje jedno, że Allegro ma taka silna pozycje na polskim rynku, ze nawet takie giganty jak Amazon i eBay nie dają radę.

Zreszta jak chodzi o UI i UX to Amazon i eBay to porazka. Te firmy myślały, ze wygrają swoją popularnością, otworzą i będzie
Nie rozumiem czemu tyle ludzi się cieszy. Shopee


@Ka4az: bo ludzie w większości to mało bystre jednostki, zamykam temat
Jeszcze się z radości przewracają i cieszą z obrotu sprawy bo reklama im się nie podobała
@Kroledyp: Shopee z reklamami poszło śladem Lidla, Biedronki czy MediaExpert tworząc durne melodyjki i zalewając z każdej strony. I udało się, bo przegonili nawet tego giganta z branży RTV
@Ka4az: Zwinęli się pewne tak samo jak Amazon z Chin. Trzeba było skopiować UI od Allegro i zrobić normalne reklamy a nie forsować chińskie rozwiązania na europejski rynek. Widać nie wyciągnęli wniosków po porażkach konkurencji.
@RRybak: nie zastanawiales sie, ze jak sa duzo lepsze ceny i tansze dostawy to ktos musiał za to płacic? Shopee przyjął agresywną taktyke i widocznie biznes sie nie spinał. Jakby zdobyli rynek to ceny by tak samo poszły do góry, bo inwestorzy w koncu muszą zarobić
Dużo lepsze ceny, tańsze dostawy (łatwiej dozbierać do 29 niż do 40/50), kupony.


@RRybak: no wspaniały model biznesowy gdzie wszystko darmo i tanio ale ktoś nie pomyślał że biznes jednak kiedyś musi zacząć zarabiać ( ͡° ͜ʖ ͡°)