Wpis z mikrobloga

@Szejker-Szejker: pisze głównie w Javie. Nie lubię tych wszystkich przekombinowanych technologii. Pisałem też w C i C++ i było spoko. W pythonie też dawałem radę ale brak typowania tutaj jest mordęgą. Zbudowanie bardziej zaawansowanej aplikacji i jej rozwijanie jest męczące. Python to dla mnie taki lepszy Bash. TS nie pisałem nigdy a JavaScript jest najlepszy jak chcesz zrobić loda koledze z zespołu. Też pisałem, JavaScript jest upośledzony.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DexterFromLab: Python typowanie ma, i to nawet silne. Słabe typowanie ma coś w stylu JavaScript i chodzi w tym o to, że "luźno" traktuje typy i dlatego można robić dziwne rzeczy w stylu dodawania stringów do intów.

Ma po prostu typowanie dynamiczne, a nie statyczne jak coś w stylu Javy. Co jest zresztą naturalne dla języka interpretowanego i ułatwia pisanie skryptów. Na pewno jest to pewna przeszkoda z utrzymywaniem wielkich
  • Odpowiedz
@Strus:

Nawet jak używasz Type Hintów to łatwo popełnić głupi błąd i później szukać błędu godzinę, bo interpreter Ci nie podpowie nic sensownego (kto nigdy nie zapomniał dodać nawiasów do wywołania metody i później nie szukał pół dnia czemu kod nie działa niech pierwszy rzuci kamień).


Flashback (°°
  • Odpowiedz
@Anien: w pythonie nie trzeba w ogóle korzystać z typowania i niestety potem wychodzą skrypty które bardzo ciężko się czyta. Wiem bo sam kiedyś stworzyłem takiego potworka jeszcze na studiach.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DexterFromLab: To, że nie piszesz jawnie typów nie oznacza, że ich nie ma xD Zrób sobie "test" + 1 i zobacz co ci wyjdzie. To tak jakby pisać, że Java nie ma dziedziczenia bo nie można po wielu klasach naraz dziedziczyć
  • Odpowiedz
IDE czasami nie jest w stanie podpowiedzieć co można zrobić z jakimś obiektem


@DexterFromLab: przecież to jest jakiś nieśmieszny żart (°°
  • Odpowiedz