Wpis z mikrobloga

@Yelonek: dobra, nabijam się ( ͡° ͜ʖ ͡°) A poważnie, masz jakieś materiały które faktycznie opisują przewagę tego jak się pisze w python od innych języków?
@maryce:
"Gdzieś kiedyś" widziałem badania, że snake_case szybciej się czyta od camelCase. Zwłaszcza dla początkujących, ale jak już się wytrenuje to różnice się zmniejszają.
Moim zdaniem Python zajmuje mniej miejsca na ekranie. Chociaż z dodaniem TypeHintów różnica się zaczyna powoli zamazywać. Jest black, który formatuje kod w jeden słuszny (i całkiem rozsądny) sposób. Bogata biblioteka standardowa i mnóstwo paczek też jest na duży plus. No i filozofia "one way to
@Salido: To nie jest problem. Brak strumieni, interfejsów i twardego typowania, to jest problem. To typowanie można wymusić, ale biblioteki i kupa kodu już jest pisana bez typowania, przez co te source są kompletnie nieczytelne. Najgorsze jest to że IDE czasami nie jest w stanie podpowiedzieć co można zrobić z jakimś obiektem, bo nigdzie nie jest typowany a dopiero w debugu można to zobaczyć. Potem dzieją się takie rzeczy że przychodzi
@Yelonek: Ja pracuję w Pythonie i w C++ - i ile w Pythonie pisze mi się zdecydowanie przyjemniej, to nie jest on też wolny od wad.

Bez type hintów nadaje się tylko do prostych skryptów, ale nawet jeśli Ty ich używasz to większość zewnętrznych paczek nie - i IDE się gubi, co wymusza dokładne czytanie dokumentacji danej paczki za każdym razem jak chcesz coś zrobić.

Zarządzanie virtualenvami w bezpieczny sposób jest
@Strus: Taaa, ale widzisz, do pythona masz bardzo dużo gotowych bibliotek ponieważ jest on top 1 swojej niszy. Jeśli używasz innego języka który jest rzadziej używany to jednak tracisz wiele zalet. Dlatego języki z top1 bardzo długo się utrzymują.
Brak strumieni


@DexterFromLab: przecież masz generatory, wręcz większość wbudowanych funkcji się na nich opiera.

interfejsów


@DexterFromLab: @abstractmethod
Ogólnie istnienie interfejsów wynika z ułomności języka. Python nie potrzebuje interfejsów, bo w przeciwieństwie do Javy ma poprawnie zaimplementowane dziedziczenie z wielu klas. Brak twardego typowania też niejako wyklucza potrzebę stosowania interfejsów.

@hgrfkdwlkds: jasne taki kod to se można pisać jak się jest na studiach a nie w profesjonalnych projektach. Coś takiego
Pobierz K.....u - > Brak strumieni

@DexterFromLab: przecież masz generatory, wręcz większo...
źródło: comment_1673530960uCWDpZFdOtY8lT9CxwppR3.jpg
prostych skryptów, np. Reddit, Dropbox, Pinterest, TensorFlow i większość bibliotek AI, Ansible... na jakim świecie wy żyjecie.


@Kierowcapksu: Na takim gdzie prawdą jest to co napisałem. Rozwijanie dużych projektów w Pythonie bez annotacji typów to droga przez mękę. Nie bez powodu każdy język bez silnego typowania, który staje się popularny, w końcu w jakiś sposób się tego typowania "dorabia". Drugi naczelny przykład oprócz Pythona to JavaScript -> TypeScript.

At our scale—millions