Wpis z mikrobloga

@paramyksowiroza: A bo cała idea tytułów maili jest poroniona, chyba że w jakichś skrajnych przypadkach gdzie faktycznie omawiasz tylko jeden konkretny problem.

Akurat miałem refleksję w tym temacie kilka dni temu, bo kontaktowałem się z pewnym przedsiebiorcą w sprawie zamówienia konkretnego przedmiotu. Okazało się jednak, że rzeczony przedsiębiorca zna się na rzeczy i posiada bogatą ofertę innych produktów z tej dziedziny, więc tak sobie rozmawiamy mailowo w wątku, który ma 30
@paramyksowiroza: Potem masz w folderach (albo nie ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) tysiąc maili z tytułem "hej", "siema", "prośba" od tej samej osoby i okazuje się, że rok później jeden z nich jest kluczowy i trzeba go priorytetowo wydobyć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@paramyksowiroza: Za mało Re:
Gorszym rakiem jest jak temat zamknięty, a jakiś matoł nie umie utworzyć nowego i zaczyna zupełnie nową dyskusję zachowując stary temat. Weź później coś znajdź po pół roku.
A bo cała idea tytułów maili jest poroniona, chyba że w jakichś skrajnych przypadkach gdzie faktycznie omawiasz tylko jeden konkretny problem.


@darvd29: Miałem kiedyś w pracy gościa, co nie tytułował maili i straszny bałagan przez to wszyscy mieli na skrzynce. Potem coś znaleźć, to musisz każdego maila przeglądać, a tak przynajmniej część od razu możesz odfiltrować.

Akurat miałem refleksję w tym temacie kilka dni temu, bo kontaktowałem się z pewnym przedsiebiorcą
@darvd29: otóż idea nieprawidłowego nazywania maili jest dopiero poroniona. Strasznie mnie to w pracy męczyło swego czasu, kiedy osoba zlecająca mi tematy, tytułowała maile: "temat dla [nazwa firmy]", "mała sprawa", "prośba o [nazwa zadania]" etc. (°° spróbuj coś później znaleźć, kiedy po miesiącu coś wraca i trzeba się dokopywać
@paramyksowiroza:
Dzieci wesoło wybiegły ze szkoły
Zapaliły papierosy wyciągnęły flaszki
Chodnik zapluły ludzi przepędziły
Siedzę na ławeczkach i ryczą do siebie

Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy
Re: Re: FWD: Hej hej hej
A bo cała idea tytułów maili jest poroniona, chyba że w jakichś skrajnych przypadkach gdzie faktycznie omawiasz tylko jeden konkretny problem.


@darvd29: Nie idea maila jest poroniona tylko programy pocztowe które "ułatwiają" pisanie maili przez co tworzy się właśnie taki bajzel, bo zamiast stworzyć osobny wątek/mail to każdy tylko klika "odpowiedz wszystkim" i dopisuje *na górze* swoje trzy grosze i leci to dalej.

Potem taki mail wygląda tak, że jak chcesz