Wpis z mikrobloga

Niezła imba w korpo, świeża typiara zalała do pełna 2-letnią służbową fabię w dieslu benzyną. Fura podobno nie do odratowania. Jak myślicie, poniesie konsekwencje jakieś, czy machną ręką? Auto ofc w leasingu z ubezpieczeniami.

Plusujących zawołam za parę dni jak będzie rozwinięcie sytuacji, zobaczymy kto prawidłowo przewidział ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#korposwiat #motoryzacja #ubezpieczenia

Czy poniesie konsekwencje

  • Tak, będzie musiała pokryć koszty naprawy 7.2% (516)
  • Nie, ale będzie jakaś dyscyplinarka/wpis do akt 11.1% (796)
  • Nie poniesie żadnych długotrwałych konsekwencji 81.7% (5854)

Oddanych głosów: 7166

  • 126
@yazir: pewnie 10 minutowy filmik na którym są rzeczy typu: sprawdź jakie paliwo powinieneś wlać, w razie wypadku zadzwoń pod ten numer a na końcu quizz I fajrant. U nas jest to samo, na przykład jak ustawić sobie krzesło i biurko w home office albo jak używać maszyny do kawy w stołówce. I w razie pozwu za poparzenie kawą, lub bolące plecy przez źle ustawione krzesło pracodawca ma podkład że przecież
Zaraz się zaczną pewnie jakieś oklepane komentarze typu "coś takiego to tylko baba zrobi".

Jedyna osoba jaką znam, która zrobiła to samo, to facet, który spieszył się na budowę i wlał benzynę do busa xD
@wojt4ss: Też tak kiedyś zrobiłem. Miałem prywatnie diesla i tankowalem na shellu.
Byłem służbowym autem w delegacji, gdzie kilkanaście razy tankowalem benzynę na orlenie.

Po powrocie, w pośpiechu zajechałem na Orlen i cos mi się styki poprzestawiały w głowie, chwyciłem zielony dystrybutor i nalałem z 20 litrów benzyny do ok 10 litrów diesla które były w baku.

Potem jeszcze wyrwałem ten pistolet rozlewając paliwo, żona uciekła na pieszo a ja zacząłem
@adrkan

Wykop czujny, mieliście rację co do auta. We flocie mamy 90+% 1-2letnich fabii dlatego tak napisałem. Specjalnie dla Was dowiedziałem się, że to nie była fabia, a tym bardziej dwuletnia, tylko jakieś około-10-letnie clio, dostępne dla randomów z biura. Auto spakowane na lawetę pojechało wieczorem do naprawy.
@wojt4ss: Może całe życie jeździła benzyną i to był pierwszy diesel do którego wsiadła bez świadomości o tym? Chyba,że flotowiec ją poinformował o wszystkim to wtedy leciutki przypał, ale moim zdaniem i tak nie będzię żadnych konsekwencji. W corpo bywałą DUŻO bardziej kosztowne przypały i nikt sobie z tego nic nie robi.
@wojt4ss: na UoP nie odpowiadasz za szkody wyrządzone w pracy własnym majątkiem, jeśli nie udowodnią ci w sądzie, że zrobiłeś to specjalnie. Zainteresujcie się wykopki własnymi prawami, bo kiedyś i wy możecie coś #!$%@?ć.