Wpis z mikrobloga

Czemu wy tak odganaicie od tego #ppk? Przecież oprócz home bias, to jest naprawdę clue inwestowania pasywnego skoncentrowanego na emeryturze:
- złotówka cost averaging (relatywnie niskie wpłaty w miesięcznych odstępach)
- niskie koszty zarządzania funduszu
- wpłaty pracownika, są wspomagane wpłatami pracodawcy, więc nawet jak ktoś nie chce inwestowac w ppk, nie wierzysz te idee, to może co miesiąc wypłacać kaskę i ma podwyżkę (z tym że 30% wpłaty pracodawcy leci na subkonto do ZUS i trzeba płacić ewentualne 19% podatku od zysku ze sprzedaży certyfikatu o ile taki jest).

Jeżeli oferta zostanie powiększona i będzie można inwestować w więcej instrumentów zagranicznych, w szczególności instrumentów zagranicznych przy podobnej cenie za jednostkę oraz koszty zarzadzania pozostaną podobne to ppk moim skromnym zdaniem przebije nawet ike/ikze dla osób, które nie mają wystarczających środków i muszą tracic na prowizji.
#gielda
  • 45
  • Odpowiedz
@dodo_:

praktyce to samo =/= dokładnie to samo


No w praktyce to samo to powinno oznaczać, że wypłaty są też możliwe, tylko w jakiś inny sposób, a jak widać nie są, czyli to nie jest w praktyce to samo ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Plus ja czekam na ustosunkowanie się do tego skąd wziąć tę część ze 150mld na wypłatę ich dla chętnych ludzi


Przecież powiedziałem, że masz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@redczek: watpie, że ktoś z mojej pracy korzysta z wykopu, a nawet wie co to jest wykop, a też prawie wszyscy porezygnowali, a tłumaczyłem zachęcałem, zachęcałem też do zakładania ike/ikze do czytania o inwestowaniu pasywnym, a patrzyli jak na jechowego. Potem się obudza z głodowymi emeryturami bez wsparcia odnogą systemu kapitałowego.

@niezdiagnozowany:

Same here.
U mnie panuje przekonanie że "znów ukradnoo!"
Ja mam ppk i nie planuje chwilowo wycofywac kasy.
  • Odpowiedz
@worldmaster: Traci się dopłatę państwa (niesamowite 250zl rocznie xD) i kawałek dopłaty pracodawcy. Jak jesteś na UoP i nie masz szans na dostanie tej dopłaty normalnie do ręki to bez sensu w tym nie uczestniczyc. Grosze które „tracisz” nie są warte ryzyka długoterminowego trzymania pieniedzy w tym programie wedlug mnie. Szczerze, to nawet wolalbym je przeżreć, najlepiej oczywiscie zainwestowac na wlasna reke
  • Odpowiedz