Wpis z mikrobloga

Powiem wam szczerze, że chyba sami deweloperzy niezbyt pozytywnie podchodzą do tego programu kredytów 2%.

Zadzwonił przed chwilą do mnie Pan z biura deweloperskiego, że ma dla mnie oferty, tylko pytanie, czy kupuję już dzisiaj, czy za 2 lata. Ja mu odpowiadam, że jak najbardziej - czekam do tego programu 2% i biorę.

On wtedy mi odpowiedział, że on w ten program kredytów 2% to nie wierzy i żeby nie czekać, tylko kupować, bo pewnie z tego programu nic nie wyjdzie, a to tylko 500k - co kupi za to śmieszne 500k itd.

Także ogólnie Pan mnie mocno zniechęcał, aby wziąć ten kredyt na 2%. Za to mocno zachęcał, abym już teraz się zdecydował.

Ciekawa sprawa.

#nieruchomosci #mieszkanie #kredythipoteczny
  • 18
@haha123: Jak dla mnie oni teraz mają nowy problem - zrywanie rezerwacji.
Sam mam podpisaną umowe rezerwacyjną i przyznany kredyt, wystarczy podpisać, ale na 90% tego nie zrobie i będe czekał do lipca.
@haha123: do mnie zadzwonił dev, że możemy podpisać jakąś gównoumowę z kaucją 10k i jak kredyt hehe 2% jednak nie wejdzie, albo mnie nie obejmie, to mi zwrócą wszystko co do grosza bez żadnych konsekwencji. Chodziło o nieruchomość, która już jest ukończona, a nie że jest w budowie, także chyba nie mają klientów specjalnie, skoro zdecydowali się czekać ponad pół roku bez żadnej pewności czy to wezmę.
@dam76tt: ale przecież to nie do lipca będziesz musiał czekać, a co najmniej do przyszłego roku. popatrz ile bankom zeszło z ofertą na kredyty bez wkładu własnego, ile potrzebują teraz dla nowego wskaźnika. podobnego poślizgu bym się spodziewał w przypadku kredytu "2%"
@iroos: Jak ustawa będzie gotowa i kasa będzie do zarobienia to banki się na to rzucą patrząc ile udziela się kredytów w tej chwili. Jak dla mnie spełniających warunki nie będzie wcale dużo, więc jak któryś bank się spóźni to nic na tym nie zarobi, a tego kredytu nie będzie się zbytnio opłacało przenosić przez najbliższe lata.
@maryjuszpitagoras: Nie wpłacałem zaliczki, jedyny koszt to 500zł operatu. Różnica w oprocentowaniu jest tak duża, że lepiej zaryzkować i poczekać. Drugiej takiej okazji w życiu nie będzie.
Poza tym przy takim oprocentowaniu lepiej brać większy kredyt na większe mieszkanie.
@dam76tt: jakoś nie widać teraz żeby któremuś bankowi paliła się dupa i się z czymkolwiek spieszył. Nie wszystkie jeszcze uwzględniają choćby 500+ podczas obliczania zdolności (dopiero teraz dołącza do tego grona chyba 4. bank) i marże też nie są tak niskie, jak można by się spodziewać. Oni dalej mają żniwa na wysokim wiborze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nowicjusz22: ceny najmu i ceny nieruchomości w tym roku w dół. Najem już się odbudował, a wraz z postępującą recesją i bezrobociem ilość niewynajetych będzie rosła stwarzając prsesje na ceny. Dodatkowo rekordy oddawanych. Pierwsze spadki cen mieszkań uruchomią panikę, bo na razie transakcji
z nami nie ma.