Wpis z mikrobloga

@Chris_Karczynski: kiedy tak napisałem? Ja mam co najmniej jednego pana menela od lat znajomego i dzień dobry sobie codziennie mówimy a autobusy czy metro wolę od samochodu bo uwielbiam tłum i ludzi


@#!$%@?: nie dawaj się na brać na pisowskie manipulacje. Tu nie chodzi o to by dyskutować tylko by obrzucić gównem - nawet takim, które nie ma pokrycia w rzeczywistości.
@Kryspin013: masz wzór powyżej, podstaw dane i sprawdź, co wyjdzie.
Przykładowy nowy Golf z kierowcą waży ~1350kg. 2 osie.
Autobus obładowany waży ~14000kg i ma 2 osie.

To daje ~10000x większe zniszczenie. Wystarczy, że brali do obliczeń ciut lżejsze auto (albo cięższy autobus) i mogło im wyjść 20000x. Dla auta z kierowcą ważącego 1200kg będzie to już ~18000x.

Albo dali dane z dupy, tego nie wiem.
ich elektorat niczym się nie różni pod względem łykania od tego PiSowskiego


@#!$%@?: w tym momencie to ten sam elektorat. Jak ktoś jest takim debilem by dalej na nich głosować po akcji z totalnym zakazem aborcji, wspieraniem Łukaszenki na Białorusi czy teraz Putina to już ratunku nie ma dla takich kretynów.
@EvilToy: ale zaraz... Autobus waży jakieś 13-20 ton z pasażerami, w dodatku ma znacznie większą powierzchnię kół, przez co naciski powierzchniowe się jakoś równoważą. Skąd oni wzięli te 20 000 razy xD? 10-20x jeszcze bym był w stanie zrozumieć na chłopski rozum, ale tyle xD?


@Iskaryota: tu akurat mają z grubsza rację, pojazd o masie kilkunastu ton niszczy nawierzchnię niszczy nawierzchnię dużo szybciej niż pojazd osobowy. Miałem o tym na
Wystarczy, że brali do obliczeń ciut lżejsze auto (albo cięższy autobus) i mogło im wyjść 20000x


@michalind: O panie tyle, że ja nie napisałem tego z dupy. Z moich obliczeń wynika, że albo wzięli mniej więcej średnią masę samochodu z googla:

Średnią masę samochodu:

Średnia masa samochodu w kg wynosi 1857 kg Średnia waga małego samochodu (np. Nissan Micra) w kg wynosi 1200 kg, a średnia waga dużego samochodu (np. Audi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
najgorzej jest w strefach z ograniczeniem do 30km/h gdzie każdy autobus leci 50 przez progi i je rozpierdziela tak że po miesiącu nie da się normalnie przejechać...


@virusriddle: są przecież specjalne progi które bus może wziąć środkiem