Wpis z mikrobloga

@aleksc: w ogóle, zapomniałem dopisać:
nie dość, że masz nieziemskie kompleksy nawet jak na p0laka, to wydaje mi się że prawie w każdym państwie masz post-modernistyczną architekturę, no ale O B C O K R A J O W I E C rzekomy skrytykował
p0lonofil, który jest Polakiem urodzonym w RPA, pisior


@plkplkplk: od razu po treści widziałem że to jakiś wsiowy debil udający światowca. Nikt normalny i rozsądny nie rzuca takimi zarzutami nie mając nawet elementarnej wiedzy o specyficznych założeniach architektury nowoczesnej i stawiając w porównaniu budynek klasycyzujący z zupełnie innej epoki i stylistyki wtedy typowo totalitarnej
@aleksc: Trudno żeby muzeum sztuki współczeanej było wybudowane na styl klasyczny, przecież to nie pasowałoby do celu prowadzenia muzeum o takiej treści. To tak jakby nie wiem budynek sądu znajdował się w jakieś starej melinie. To chyba oczywiste, że muzeum musi zapewniać odpowiednią identyfikacje wizualną jeżeli można to tak ująć
@Theo_Y: no właśnie to by miało sens - wybudować muzeum na styl klasyczny z elementami nowoczesnymi pokazując, że sztuka wywodzi się ze starożytności i łączy ze współczesnością. No, ale poszli na łatwiznę i postawili kloca.
styl klasyczny z elementami nowoczesnymi pokazując, że sztuka wywodzi się ze starożytności i łączy ze współczesnością.


@aleksc: wyglądałoby to jak postmodernistyczny kloc i guwno bez wyczucia estetyki i spójności stylu. Jak taki budynek miałby oddawać ducha awangardy zrywającej ze wszystkim co stare. A takie były założenia podczas pojawiania się "sztuki nowoczesnej" Betonowy kloc zaś jest jak najbardziej spójny z założeniami prostej użytkowej bryły bez ozdobników, którego typowym przykładem jest wyżej wspomniany