Wpis z mikrobloga

Ech ci spadkowicze. xD Weźmy takiego micka - zapowiadał spadki cen (jakie spadki... ZWAŁĘ! xD) w 2020r. Wyciągany teraz do tablicy przyjął strategię obronną (jak wszyscy spadkowicze): "ale kto mógł wtedy przewidzieć, że stopy tak spadną?" Czyli: no tak, pomyliłem się, ale kto by się nie pomylił?

Jednocześnie dokładnie ten sam gość sadzeniakuje, jacy to niedokształceni są analitycy bankowi, bo... nie przewidzieli wzrostu stóp. xDDD

A on siedzi na wykopie i przewidział!

Tzn w sumie nie przewidział.... Po prostu od lat pisał w kólko to samo: żeby nie kupować nieruchomości, tylko zmieniał rotacyjnie powody. I któryś tam z rzędu przypadkiem pyknął, bo stopy rzeczywiście wzrosły xD

Co prawda w międzyczasie ceny mieszkań wzrosły o 20-30%, rynek wybiło w kosmos, Ukraińcy nie wrócili ani nie wyjechali dalej na zachód, bezrobocie nie wzrosło, rynek inwestycyjny co miał być zarżnięty covidem odżył, deweloperzy co nie mogli ograniczać podaży ograniczyli podaż, a na wynajmie mamy castingi.

No ale, prorok jest prorok. Nie to co jakieś wykształciuchy co siedzo tylko w tych bankach i kapuczinę pijo. (σ ͜ʖσ)

#nieruchomosci #gielda #ekonomia #gospodarka #inflacja #rpp #stopyprocentowe
  • 30
@KrowkaAtomowka: nie obraź się, ale ja pracuje od 2 lat w branży nieruchomości, w 2022 roku wynająłem ponad 30 mieszkań, w dużej części ukraincom, obracam się między ludzmi w branży, spotykam z klientami, widze co są gotowi kupić, sprzedać, wynajac - i za ile. Śmiem wątpić czy faktycznie gówno wiem :)
@KrowkaAtomowka: pytanie zasadnicze - nawet jak magicznie wojna skonczy sie w najblizszych tygodniach, czy miesiacach - do czego oni beda wracac? Tam nic nie ma. Duza czesc osob z ukrainy ktore teraz sa w polsce, to pracownicy korpo, ktorym tu bedzie lepiej i wygodniej niz tam, gdzie nie ma pradu, internetu i musza sie martwic o swoje zycie. Nie wierze w ten odpływ ukraincow za bardzo. Ale - nikt nie ma
@KromkaMistrz: chociazby do swoich mezow i rodzin, wierz mi lub nie nie kazdy chcialby mieszkac cale zycie za granica. po drugie przewidziales covida albo wojne ? tak samo nie wiemy co przyniosa kolejne lata.

moze wprowadza w koncu ten podatek od pustostanow , moze przyjdzie kolejna pandemia i ludzie juz nie beda chcieli mieszkac w najwiekszych miastach, moze zagraniczne firmy z polski zaczna sie zwijac i masa korporacji poznika, a moze
@pastaowujkufoliarzu: stopy spadną, ceny materiałów wzrosną (koszta w górę, gaz w górę, prąd w górę, płaca minimalna w górę), deweloperzy zaczną budować, zdolność kredytową w 2024 dostanie większą ilość osób, to ciekawe co się stanie z nieruchomościami, dziurami w ziemi ( ͡º ͜ʖ͡º)

Zapewne będą spadki xD