Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@swagerstom: generalnie ryczałtowcy mają trudniej o kredyt ALE to zależy od banku. Teraz też kredytów mniej to i banki łaskawiej patrzą na ryczałtowców.

Z moich obserwacji jeśli nie bierzesz pod korek i dobrze zarabiasz to nie powinno być ogromnego problemu, dam Ci oczywistą i trywialną radę: podzwon po bankach to się dowiesz. Z tego co czytałem w artykułach to tak na prawdę podejście jest zależne od banku.
podzwon po bankach to się dowiesz


@janek_kos: obawiam się wyjebki. Teraz mi powiedzą, że ok, ja wezmę ryczałt, a za pół roku coś się odmieni i mi powiedzą, że jednak nie da rady.
Pytam o raczej doświadczenia ludzi będących kiedyś w podobnej sytuacji.
@swagerstom: Ma nadal znaczenie przy liczeniu zdolności. Musisz prowadzić najmniej 12 miesięcy dzialalność, żeby w ogóle jakiś bank zaczął z Toba rozmawiać (chyba, że masz znajomego, który załatwi odstępstwo albo zarabiasz kokosy). I to nie każdy bo większość potrzebuje dluższe okresy albo cały rok podatkowy.

Jeśli chodzi o wyliczanie zdolności to jest kilka artykułow w necie jak banki wyliczały jeszcze niedawno zdolność na ryczałcie. Jest to zawsze procent od przychodów. Zależnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@swagerstom: jak zmienisz formę opodatkowania to może być tak że będziesz musiał być na tym ryczałcie minimum pół roku albo może i nawet rok żeby bank w ogóle brał Cię pod uwagę. Podzwon po bankach i koniecznie o to zapytaj.
@swagerstom: pol roku temu przy 20k per miesiac (od 6msc) + 15k (poprzednie poltorej roku) nie moglem dostac na 500k kredytu mimo tego ze staralem sie o niego razem z dziewczyna. Mi glownie chodzilo o konkretne oferty (ING) ale bylo to dla mnie lekko dziwne i musialem zalatwiac jeszcze papiery z umowy o prace gdzie mam jakies 7k zeby to sie spielo - nie polecam chociaz mam nadzieje ze cos sie
@swagerstom: 20k na fakture bez vat
@Sibu: nie chce mi sie tego sprawdzac. Przez cały rok miałem umowę o pracę i mniej więcej takie przychody miesięcznie na b2b. To by pewnie wystarczyło ale wieksza kwotę miałem dopiero od pół roku + umowę o pracę też miałem od pół roku mniej więcej a przychody były brane z dwóch lat.
Musisz prowadzić najmniej 12 miesięcy dzialalność, żeby w ogóle jakiś bank zaczął z Toba rozmawiać (chyba, że masz znajomego, który załatwi odstępstwo albo zarabiasz kokosy).


@Szeregowy111: Istnieje możliwość skrócenia wymaganego okresu prowadzenia DG w kilku bankach. Wymagane jest wtedy, aby działalność była kontynuacją poprzedniego zatrudnienia lub nawet pracą w tej samej branży.

Jest to zawsze procent od przychodów.


@Szeregowy111: Uznanie, że bank przyjmuje pewną część przychodów jako dochód to uproszczenie.