Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@laress: wez. Pamiętam jak 3/4 lata temu co weekend latałem w wakacje w pieniny bo stosunkowo niedaleko - 230 km do szczawnicy miałem. Przy spalaniu 4.5 - 5 litrow płaciłem ok 330 zł na miesiąc za wachę. Teraz tankuje 2x po 400 zł miesięcznie jeżdżąc praca/dom/rodzice/różowa ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@DrakkainenV: Mi na gazie obecnie wychodzi z 300 zł miesięcznie (Focus ll). 6 lat temu tankowałem Corsę C w gnoju do pełna (35 litrów jakoś tak) i wystarczało mi to na ponad miesiąc, a płaciłem jakieś 140 zł ()
@DrakkainenV: Ja ogólnie chciałem kupić diesla, ale to jak sytuacja na rynku paliw się uspokoi, czyli może za rok :P gaz montowałem pod koniec 2020 roku, i to była moja najlepsza inwestycja. Instalacja myślę, że już się zwróciła, a przejechałem zaledwie 30k km na niej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@laress: kurde, nie wiem czy jest sens. Niebawem zaczną walić wszędzie tymi czystymi strefami w większych miastach. A oszczędność żadna. U mnie dwumasa już stuka, wtrysk leje... Samo serwisowanie tego będzie mnie kosztować ok. 5 tysięcy.
@DrakkainenV: Ja przez 4 lata zrobiłem ok. 60k. Do samej pracy mam 13 km w jedną stronę, a tu żona bierze do pracy jak ja nie potrzebuję, a tu wyjazd 100 km, a tu na zakupy (Bydgoszcz, więc małe dystanse jak na miasto wcale nie są) i się zbiera. Gdyby nie gaz, to już dawno samochód byłby tylko do pracy, bo akurat połączenie autobusowe mam takie sobie. Samochodem do pracbazy dojeżdżam