Wpis z mikrobloga

Witajcie, sympatyczny Pan wycofał na parkingu w mój samochód, szkodę zgłosiłem do ERGO HESTIA (jego ubezpieczyciel), zakwalifikowali mnie do procedury uproszczonej xD Przesłałem wszystkie dokumenty mailowo w czwartek, nic do tej pory nie odpisali, ale nie o tym. Czego mogę spodziewać się po ich wycenie? Ubezpieczyciel w jakiś sposób bierze pod uwagę, że samochód jest w oryginalnej powłoce lakierniczej? Zastanawiam sie jakie mam możliwości, i jak to rozegrać. Nie chcę pomocy fachowców z ASO, prowadzę działalność na PKD 45.20.Z i jestem w stanie sam sobie zlikwidować taką szkodę. Tylko co w takim wypadku?

Wrzucam fotki uszkodzeń (błotnik, zderzak, lampa, felga)

#ubezpieczenia #kolizja #oc #wypadek #odszkodowanie #motoryzacja
Pobierz KoneserOOOO - Witajcie, sympatyczny Pan wycofał na parkingu w mój samochód, szkodę zg...
źródło: comment_1673266972noNY3J6wLLjNnCJKdzBv5m.jpg
  • 23
@KoneserOOOO: zgłaszasz szkodę zaznaczasz opcję bezgotówkową. Naprawiasz auto, wystawiasz fakturę na 15k i wysyłasz ją do ubezpieczyciela. Ubezpieczyciel przelewa ci pieniądze na konto.

Jak nie to sprawa do sądu.

W zderzak proponuję wbić śrubokręt i kupić nowy w aso do pomalowania.
@KoneserOOOO: mają 30 dni na zamknięcie sprawy. Po ich wycenie możesz się spodziewać, że będzie zaniżona.
To że jest oryginalny lakier to ich nie obchodzi. Dopiero obchodzi jak już było naprawiane żeby zaniżyć.

@Bartezzzz: powiększyłeś chociaż to zdjęcie?
@CZechuXX raczej nie, ale pod światło led nie patrzyłem. Nie zmienia to faktu, że lakier jest zdarty do blachy na krawędzi. Dochodzi do tego jeszcze porysowana lampa, niewiele ale jednak, no i felga ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Panowie, zajmuję sie tym zawodowo, dlatego nie pytam jak to naprawić.
@KoneserOOOO: odwołanie rzeczoznawca z pzmotu . Kosztorys z warsztatu jak naprawa będzie bezgotówkowa . Auto zastępcze na czas naprawy z firmy najmujacej auta . Ostatecznie można sprzedać sprawę do jakieś formy co do płacą do odszkodowani , ale to ostateczność.
@jadalny_kasztan
@Bartezzzz
@2xpapanalepiku
@trzaichlac69
@2xpapanalepiku
@CZechuXX
@xczar0
@HetmanPolnyKoronny
@mikkeboss

Panowie, skontaktowałem sie z towarzystwem UNIQUA, tam gdzie mam ubezpieczony pojazd, tak jak radziliście. Odbyłem telefoniczną rozmowę z młodą konsultantką, konkluzja jest taka, że oni nic nie mogą w tej sprawie zrobić i generalnie mam się #!$%@? xD
Pobierz KoneserOOOO - @jadalny_kasztan 
@Bartezzzz 
@2xpapanalepiku 
@trzaichlac69 
@2xpapana...
źródło: comment_1673444744v5qIU6VBV42bAN6GhOm5bu.jpg