Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@taktoto: IMO w Lublinie jest lepiej, bo wjechało parę firm do nowych biurowców i za Excela można już zarabiać tyle, że się nie dorabia na taksówce po nocach (nie mówię, że dużo, wystarczające minimum)

@everybodykombinerki: w Lublinie ceny wynajmu są prawie takie jak w Gdańsku, a w knajpach często wyzsze XD, więc absolutne minimum, żeby żyć jako tako to 5k netto
  • Odpowiedz
@Julka_ACAB_BLM: no nie orientuję się tak na rynku, na pewno ceny mieszkań za metr są kosmiczne

z drugiej jak tak się rozejrzeć na drogach, to jest masa naprawdę drogich fur w leasingach, w knajpach też miejsca nie da się znaleźć, czyli kasa generalnie jest

szkoda tylko, że robi się coraz większa dziura między górą a dołem
  • Odpowiedz
@Qwerti69 Za takie grosze bym z domu nie wychodził. Wolałbym już zostać patusem alkusem.

Chociaż z drugiej strony wiele ludzi żyje za taki hajs ale często mają darmowe mieszkania po dziadkach albo domy od rodziców więc im wystarcza ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
gównostudia nie przekreślają kariery w dobrej branży przecież... Też zorientowałem się, że wybrałem gówniany kierunek (ekonomia) kiedy przyszło mi szukać pierwszej pracy. Pomęczyłem się 2 lata za 3-4k w księgowości, w międzyczasie ucząc się jak najwięcej wg najpopularniejszych wtedy stanowisk IT niezwiązanych mocno z programowaniem (bazy danych, SQL, SharePoint, HTML, CSS). Z programowania tylko podstawy Javascript i C#.

Po prostu w pewnym momencie podjęłem ryzyko, zrezygnowałem z pracy, przeszedłem na gówno stanowisko
  • Odpowiedz
@Qwerti69 ja w swoim kochlozie zarabiałam 1500 zł. Nie miałam czasu na nic. Czułam się jak gowno. Najlepsze że to jedyna oferta wtedy. Do księgarni baba oczekiwała magistra z humana xd a dawała 200 zł mniej
  • Odpowiedz
@Qwerti69: @GrafikaUltraHaDe: A wyobraź sobie jeszcze, że 2800 na rękę dostaje nauczycielka w przedszkolu - odpowiedzialna za kilkanaście małych ludzików i to nie tylko za bezpieczeństwo, ale również edukację, wychowanie, tulenie, usypianie, żywienie oraz podcieranie dupska
Do tego dochodzą jasełka, dzień dziadka/babci, urodziny, pasowanie, rytmika, spacery, wycieranie gili, grzeczna rozmowa z walniętymi rodzicam, wypełnianie dziennika nauczyciela, domowe przygotowywanie się do zajęć dnia następnego..
To jest dopiero heroizm
sklerwysyny_pl - @Qwerti69: @GrafikaUltraHaDe: A wyobraź sobie jeszcze, że 2800 na rę...

źródło: comment_1673263139e1R1DpmNQuQLfO3OVG943F.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Qwerti69: Praca w Polsce by żyć a nie wegetować:
- własna działaność higk risk high reward jeśli się powiedzie - trzeba mieć kapitał na start
- pójście TURBO w karierę zostanie mega specem w swojej działce.
- IT - bo firmy są zza granicy dla nich groszę dla nas kokosy.
- wyjazd za granicę UK/Holandia/Norwegia/Dania/ Niemcy/Austria - docelowo zdobyć język, przemęczyć się w januszexach ale potem normalnie pracując można żyć jak
  • Odpowiedz