Wpis z mikrobloga

jprdl to nie fake, tak napweno było, przecież widać to na flmie


@Berkel_88: Również siedziałem jak @Atreyu: i powiem jedno - jest gorzej nawet jak na filmie.
Bo film pokazuje jedynie babole, a w Tesli niestety wykonanie WSZYSTKICH elementów wnętrza to tandeta i plastik z chińskich zabawek.

A no i chyba najpaskudniejsze wnętrze jakiekolwiek widziałem. Multipla wysiada.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pottymouth:

Bo Tesla to nie jest producent aut z know-how produkcji samochodów. To jest start-up, który uczy się samochody kleić


Ile czasu jest się startupem? Oni S zaczęli kleić w 2012. To już 10 lat
  • Odpowiedz
@Atreyu: miałem Teslę S na jeździe testowej bo zastanawiałem się czy może nie kupić. Właściwości jezdne, OK, ale wykonanie kompletny szok, szczególnie w porównaniu do Audi i Mercedesów za taką samą cenę. Wszędzie ohydny tani plastik który jest szorstki w dotyku i trzeszczy jak chińska zabawka, samochód pasowany stopami, myślałem że był po dzwonie i jakiś Mietek składał a handlarz mówi że tak fabrycznie mają xD
  • Odpowiedz
@Atreyu: nie mam tesli, ale ogarniam trochę jak powinien wyglądać bezwypadkowy samochód. Co widzę jakiegoś Y, zwłaszcza białe, tam nawet nie trzeba się szczególnie przyglądać, to mi się wydaje ze to jest odbijane z drzewa. Każda linia inna, połowa paneli niedopasowana. No chyba ze u nas same takie perełki sprowadzone.
  • Odpowiedz
Sam jestem biedokiem za 3k netto więc na Tesle mnie nie stać.
Jednak gdyby była za 50k to bym Ją wziął w kredycie i płacił te 500zł miesięcznie.

- chyba najlepsza bateria
- fajny system automatycznej jazdy, chyba najlepszy w konkurencji
- tańszy w użytkowaniu od spalinówki zakładajac że masz dom z garażem i podpięciem by go ładować. Bo kupowanie elektryka nie mając własnego gniazdka to głupota
- wystarczający zasięg 500km to
  • Odpowiedz
@Atreyu No popatrz, a sprzedaż cały czas rośnie. Ludzie są debilami i dają się oszukiwać, czy jednak wybierają Teslę z innych powodów?


@Mirkosoft: przecież większość popularności Tesli wynika z "boskości" Elona (wooo kupujesz auto od wizjonera wooo)

Elon wizerunek sobie nadszarpnął to i akcje Tesli poleciały mocno
  • Odpowiedz
Pierwszy elektryk, który przychodzi do głowy większości ludzi, to Tesla.

przecież większość popularności Tesli wynika z "boskości" Elona (wooo kupujesz auto od wizjonera wooo)


@MatPL1122: @pan-bartolomeu-dias: Tak, ktoś wydaje 50-100-150 tys. USD na samochód dlatego że jest fanboyem Elona. Albo po prostu to było pierwsze co mu przyszło do głowy.

Jeżeli coś zaczyna być bardzo popularne i zyskuje na popularności a Twoim jedynym wytłumaczeniem na to jest ludzka głupota /
  • Odpowiedz
zaraz przyjdzie @kwanty i bedzie mówił, że to najlepsze spasowanie na świecie i w ogóle to koncerny przespały elektryfikacyjną rewolucję xd
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mirkosoft: czyli uważasz że marketing i popularność marki nie ma znaczenia, a ludzie patrzą tylko na osiągi i wydajność? To czemu ludzie wolą Mercedesy i BMW od Dacii albo Fiata?
Na rynku elektryków i hybryd jest ciągle bardzo duży potencjał do wzrostu, więc będą one zyskiwać na popularności, nie ma w tym nic dziwnego. A Tesla jest "głównym" elektrykiem + uchodzi za klasę premium + ma najlepszy marketing (nie z reklam
  • Odpowiedz
Jeżeli coś zaczyna być bardzo popularne i zyskuje na popularności a Twoim jedynym wytłumaczeniem na to jest ludzka głupota / naiwność to naprawdę bardzo płytka analiza.


@Mirkosoft: Nie wiem jak z mojej wypowiedzi wywnioskowałeś że według mnie marketing nie ma znaczenia...

To że marketing nie jest jedynym wytłumaczeniem to nie znaczy że nie ma żadnego znaczenia.

a ludzie patrzą tylko na osiągi i wydajność? To czemu ludzie wolą Mercedesy i BMW
  • Odpowiedz
czyli uważasz że marketing i popularność marki nie ma znaczenia, a ludzie patrzą tylko na osiągi i wydajność? To czemu ludzie wolą Mercedesy i BMW od Dacii albo Fiata?

Na rynku elektryków i hybryd jest ciągle bardzo duży potencjał do wzrostu, więc będą one zyskiwać na popularności, nie ma w tym nic dziwnego. A Tesla jest "głównym" elektrykiem + uchodzi za klasę premium + ma najlepszy marketing (nie z reklam w TV,
kwanty - > czyli uważasz że marketing i popularność marki nie ma znaczenia, a ludzie ...

źródło: comment_1673266485loqN3CguPd0AozQYvDzFYk.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kwanty: jeżeli traktować reklamę na YT za recenzję tech jutuberów to ja widziałem.

Spora sprzedaż Tesli w krajach wysoko rozwiniętych wynika w dużej mierze z dopłat/ulg podatkowych. Darmowe ładowanie lub niskokosztowe też do tego przyczyniło. Tak było do tej pory w Norwegii ale już się to zmienia i już tak zakup Tesli przestaję się opłacać. Nie znam przypadku UK i dlaczego tak jest w topie.
  • Odpowiedz
Ostatnio się znacznie poprawili


@Atreyu: mialem przyjemnosc jechac modelem X zaraz jak weszly i w zasadzie jedynym co sie mozna bylo doczepic to jakosc materialow (przednie fotele wylozone od tylu plasticiem piano black..., sztuczne drewno) ale wszystko bylo doskonale spasowane, zadnych szpar ani luznych elementow. Moze to specyfika konkretnych fabryk ze take bąki przechodzą przez kontrole jakosci.
  • Odpowiedz