Wpis z mikrobloga

I jeszcze wersja kierunkowa, w razie większych odległości do nadajnika (ale to już naprawde jest overkill, nie budowac bez potrzeby, bo daje tak silny sygnał, że telewizor na wylot potrafi przepalić):
Jarek_P - I jeszcze wersja kierunkowa, w razie większych odległości do nadajnika (ale...
@Jarek_P: Przypadkowy kawał druta w ognisku anteny offsetowej. Już by tego biquada zrobił by to lepiej działało, no chyba że polaryzacja kołowa to może tu wyfarcił i ma to jakiś zysk, do pierwszego deszczu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
TNT to "Télévision Numérique Terrestre", czyli francuskojęzyczny odpowiednik polskiego NTC - Naziemna Telewizja Cyfrowa.
@dktr: BTW, przypomniały mi się branżowe urbanlegendy z czasów mojej techbazy (branżowej), to było jeszcze w późnym PRLu, "oni" wciąż dużo mogli - wszyscy z branży wtedy dobrze wiedzieli o dwóch rodzajach anten, których mieć było nie wolno.
Pierwsza to było zwykłe koło rowerowe z rozciętą obręczą, podłączoną do przewodu symetrycznego, antenat ta miała jakoby zapewniać rewelacyjny odbiór telewizji. Jakiś tam konstrukcyjny sens to nawet miało, ale czemu według urbalnegendy antena
@Jarek_P: xD. Przecież z tą rtęcią to tak samo jak z wiadrem fazy czy wodą destylowaną do kineskopów. Od zawsze się tę legendę wkręcało. Anteny z obręczy kół były popularne bardziej na OIRT do słuchania trójki. Na długie podłączało się aluminiowe karnisze
xD. Przecież z tą rtęcią to tak samo jak z wiadrem fazy czy wodą destylowaną do kineskopów. Od zawsze się tę legendę wkręcało.


@dktr: no nie wiem, może takie było źródło tej urbanlegendy, ale ja to słyszałem nie na zasadzie mądrości wciskanych młodym, żeby se antenę z rtęci zrobili, gość z mojego radioklubu (jeden z instruktorów, starszawy gość, telegrafii nas uczył) święcie w to wierzył, jak pisałem, miał projekt rozrysowany i