Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mireczki potrzebuję życiowej porady. Mam wkład własny i zdolność żeby wziąć kredyt na #mieszkanie w #warszawa i spłacić w 10 lat.
I teraz pytanie, czy czekać na rządowy program mieszkaniowy? jak to ruszy to pewnie ceny mieszkań skoczą i mój wkład tym bardziej straci na wartości. Z drugie strony głupio się pakować w kredyt na 9% skoro potencjalnie mógłbym spłacać 2%

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63ba938abab6bef5c090379d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 12
@AnonimoweMirkoWyznania: To jest bardzo indywidualna kwestia. Ilu ludzi, tyle opinii. Jeżeli liczysz, że ten program wypali(ja w to nie wierzę), to na pewno na plus finansowo wyjdziesz, nawet jeśli podniosą ceny mieszkań. Miesięczna różnica między ratą, jaką miałbyś teraz, a te 2% + prowizja to sporo siana. Będzie wiadomo, na czym stoimy z tym temacie w ciągu pół roku pewnie, więc do tego czasu wrzuć siano na lokatę/konto oszczędnościowe i obserwuj.
Z drugie strony głupio się pakować w kredyt na 9% skoro potencjalnie mógłbym spłacać 2%


@AnonimoweMirkoWyznania: Mając do wyboru kredyt z wyższym oprocentowaniem i kredyt z oprocentowaniem niższym zdecydowanie lepiej wybrać ten drugi. Jednocześnie nie jest znana dostępność i ceny nieruchomości w tym okresie.
@AnonimoweMirkoWyznania:

Jestem w takiej samej sytuacji - czekam do maja/czerwca az sie wyklaruja zalozenia. Jesli ma wejsc od lipca to cos wiecej pewnie bedzie wiadomo w tych miesiacach. Ja kupuje w tym rok tak czy siak, z kredytem na 2% czy bez. Nie wierze w znaczne obnizki cen mieszkan, na wzrosty stymulowane tym programem tez nie ma kilmatu, to mowil nawet ostatnio szef zwiazku developerow czy innych bankow ( juz nie
JKLL: U nas nie opłaca się być świadomym ekonomicznie i kalkulować. Kalkulowałem i nie wziąłem kredytu na zerowych stopach, bo uznałem to za ryzykowne. I co? Wszystkie barany, które pobrały wtedy te kredyty dostały darmową kasę z wakacji kredytowych i nieźle na tym wyszły. Czekam na ten program 2% (+ marża) i wtedy kupię.
---

Zaakceptował: LeVentLeCri