Wpis z mikrobloga

@baNicja: @LewPodkarpacia: Jeszcze drobna uwaga do gitar w układzie HSS i HSH - warto sprawdzić, jaką fabrycznie wartość ma pot volume. Łączenie humbuckera z 250k ma mało sensu, a to standardowy pot do singli.
Fender do układów hss stosuje 500k, ale nie wiem, jak inni producenci, warto się upewnić.
@baNicja: Tak szczerze mówiąc, to gdy mówimy o przyzwoitej jakości pickupach, to wiele różnic da się zniwelować korektorem. Ale SD i SH-4 akurat są tak wyrzeźbione, że wystarczy wpiąć we wzmacniacz z gałkami na godzinę 12, uderzyć w struny i już słychać, że to klasa.
@baNicja: Do świętej trójcy dołożyłbym jeszcze 500T od Gibsona, do ostrego łojenia trudno znaleźć lepiej gadający pickup. Ale przy nim w zasadzie można zapomnieć o czystych brzmieniach, a Super Distortion i SH-4, choć też łatwo wpadają w przester, są jednak bardziej uniwersalne.
No i jeszcze kwestia ceny. SD myślę, że można znaleźć za jakieś 300 zł z kawałkiem, SH-4 to już chyba 400+, a Gibson niestety ok. 6 stówek.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mr_Hand_of_Fate: myślę, że do mojego RG nie warto pchać aż tak drogiego pipaka, jak zmienię na coś droższego to wtedy pomyślę. U mnie SH4 schodzą jak na pniu a DP100 nie ma w ogóle, tylko nowe ze sklepu. Za SH wołają w okolicach 80€, DP155 50€ a DP100 jest jedna sztuka z metalowa obudową za 85€
myślę, że do mojego RG nie warto pchać aż tak drogiego pipaka


@baNicja: Jakoś mnie taki styl myślenia nie przekonuje. Jeśli jest dobra decha i fajny gryf, to warto w instrument zainwestować.

jak zmienię na coś droższego

No ale jak zmienisz na coś droższego, to już będziesz miał dobre pickupy na starcie :D