Wpis z mikrobloga

Żużel xD

Ten sport to jest dla mnie absolutna zagadka. Drugi najpopularniejszy sport w Polsce (widziałem kiedyś źródła które podawały że jednak pierwszy). To jest jakby jakaś alternatywna rzeczywistość która czasem się załącza niechcący do naszego świata, gdzie w tamtym wszechświecie to żużel jest najbardziej popularnym sportem świata, tylko nie wiedzieć czemu ta anomalia występuje tylko w Polsce, i objawia się bardzo sporadycznie i niebezpośrednio - np. narodowy zostanie wykupiony na jakieś mistrzostwa, albo jakiś Zmarzlik wygra sportowca roku - ale absolutnie i tak nikt nie zna nikogo kto ogląda żużel xD.

Moim zdaniem astrofizycy powinni się tym zainteresować.

Żadna poważna redakcja sportowa nie ma rozbudowanej sekcji żużla. Żadna poważna stacja telewizyjna nigdy nie puści w prime-timie żużlu. Widzieliście kiedyś Żużel na olimpiadzie? Spytajcie się za granicą kogokolwiek o żużel.

A jeśli to nie jest błąd wszechświatów, to może jest to spisek? Coś jak w tej teorii spiskowej - że seks nie istnieje. Tak samo tutaj - żużel tak naprawdę nie istnieje - to mafie, służby i loże wciskają nam kit, że tłumy to oglądają.

Tylko jakimś dziwnym trafem nikt tego mitycznego żużla nie widział. No bo umówmy się - każdy kiedyś chociaż raz grał w piłkę. A widziałeś kiedykolwiek żużel? Znasz kogoś kto widział żużel? No? Wniosek jest prosty.

zaraz zlecą się różni masoni co niby będą potwierdzać że oni są fanami żużla. Ta.

No niby ktoś jakieś tam filmiki może widział, ale bądźmy szczerzy...kto wierzy w takie bujdy? Wszystko w tych czasach da się sfabrykować.

Żużel nie istnieje.

#galamistrzowsportu #pasta
  • 57
@spidero: ależ te kilka miast polski lubią sobie zagłosować w plebiscycie xD cieszcie się, ze dużo zuzlozjebow pisało ze będzie głosować na gówniarę z paletkom, bo znowu był by ból dupy roku xD
@Homnadren: swego czasu sporo oglądałem i śledziłem Spartę i mam pewne spostrzeżenia. Przede wszystkim - to świetny sport, intensywny, emocjonalny. Naprawdę świetnie się to ogląda na żywo. W Polsce żużel żyje mocno wokół kilku miast, nierzadko mniejszych niż główne ośrodki sportu jak Kraków, Warszawa. To historyczne zabetonowanie sprawia, że w tych większych miejscowościach chyba nie ma już miejsca na żużel, bo jest piłka, kosz i inne sporty, które zakorzenione są od
@Jordix: ależ niech myślą, co chcą. Tylko nakreślam, skąd się bierze niejako fenomen tego sportu. W sumie jest to bardzo ciekawe jak, de facto "gówniany sport" na cały kraj, bo w większości części Polski w ogóle nikt tego na oczy nie widział, ma tak dobre przebicie w mediach.
@Wixu: właśnie w mediach nie ma żadnego przebicia, nigdzie w wiadomościach czy faktach nie usłyszysz o tym sporcie, a często średnia widzów na meczach jest wyższa niż na ektraklasie (ponad 13 tys. widzów na mecz). Telewizje canal + i eleven walczą o pokazywanie ekstraligi dzięki czemu aktualnie padł finansowy rekord ponad 250 milionów zlotych za możliwość pokazywania tego gownosportu. Także smieszy mnie trochę to wyśmiewanie żużla przez ludzi, którzy nie maja
@Jordix: nie no, nie przesadzajmy, jak na to, że tak niewiele miast interesuje się żużlem, to jakieś tam przebicie jest, na co składa się fakt, że ten sport pokazują dwie telewizje, na każdej stronie sportowej mamy newsy o żużlu, czy właśnie plebiscyt sportowca, gdzie wysoko mamy Zmarzlika. No nie mówmy, że to żadne przebicie. Aha, no i ja słyszałem w wiadomościach głównego nurtu, że Zmarzlik był MŚ, więc nie jest źle.
@Wixu: No faktycznie, byli łaskawi wspomnieć, ze Zmarzlik został mistrzem świata xD zapewne na koniec wiadomości sportowych i potraktowane po macoszemu. A czy słyszałeś wyniki danej kolejki ekstraligi w wiadomościach? Może chociaż słyszałeś kto został mistrzem Polski? Hmm tez nie. Plebiscyt sportowca to jest co innego, to są głosy widzów właśnie, wiec dziwne jakby stwierdzili „dobra #!$%@? tam nie mówimy o zuzelku” A dwie telewizje pokazują ten sport bo im się
@Jordix: a który sport w Polsce jest tak pompowany, jak piłka nożna? Ja w życiu nie dowiedziałem się, kto był mistrzem Polski w kosza, hokeja. Od biedy mówi się o siatkówce u nas, jak Polsat mocno pompował kasę, czasem o ręcznej, jeśli dobrze grali w ichniejszej Lidze Mistrzów. I tyle.
To nie jest problem żużla, tylko tak ogólnie działa popularność.
@Wixu: skoki narciarskie, siatkówka właśnie, piłka ręczna z Vive Kielce na czele, oczywiście tak żywo interesujący Polaków tenis, ostatnio koszykówka jak Polacy byli w czwórce mistrzostw Europy, formuła 1 jest bardzo lansowana, o lekkoatletyce nawet można usłyszeć więcej niż o żużlu, pewnie można tak wymieniać
@Jordix: o, skoki, faktycznie, to jest w ogóle nr 1 w "gównosportach", które robią furorę. Reszta okej, interesuje ludzi i jest skupiona na jednostkowych sukcesach albo w ogóle jednej personie - zainteresowanie przychodzi, odchodzi. A żużel stabilnie - może nie jest rewelacyjnie, ale nie ma też tak, że nagle BOOM, trąbią o czymś, a następnie cisza na kilka lat (jak kosz, czy lekkoatletyka, skupiona wokół IO, czy MŚ/ME, które dzieją się
@Wixu: kończąc nasza dyskusje, oczywiście masz racje, ze problem tego sportu to to, ze nie istnieje w świadomości ludzi z dużych miast, ale tez małych miasteczek czy wsi bo w Parzymiechach Dolnych prędzej będą kopać szmacianke niż ścigać się na żużlu, raczej nic się na to nie poradzi, dzięki za fajna dyskusje, od siebie zachecam kibicować Wlokniarzowi, a nie Sparcie, no ale jak kto woli ( ͡° ͜ʖ ͡